w , , , , , ,

Pracę straci 860 osób. Potężne zwolnienia w fabryce autobusów MAN

prace-straci-860-osob.-potezne-zwolnienia-w-fabryce-autobusow-man

860 pracowników fabryki autobusów MAN może strwonić pracę w starachowickim zakładzie – oświadczył w czwartek po południu zarząd firmy, tłumacząc, że zwolnienia są spowodowane koniecznością restrukturyzacji w związku z trudną sytuacją gospodarczą. – To jest straszna wiadomość, pogrom – przekazał szef związkowej „Solidarności”.

Warsztat autobusów MAN w Starachowicach zatrudnia okay. 3500 pracowników. Producent w przesłanym catch mediów oświadczeniu poinformował, że przyjął wszechstronny wiązka działań mających na celu restrukturyzację działalności. Pracę ma strwonić 860 osób.

Zwolnienia w fabryce autobusów MAN

„Ze względu na pogorszenie się ogólnej sytuacji gospodarczej spowodowane wojną w Ukrainie i związany z tym wzrost kosztów materiałów i energii, w perspektywie krótko- i średnioterminowej większość spodziewać się znaczącej poprawy sytuacji rynkowej i sprzedażowej, oraz tym samym rozwoju działalności autobusowej. Z tych względów konieczne jest pilne dostosowanie struktury tego obszaru biznesowego” – poinformowała spółka.

Zaznaczono, że sprzedaż obszarze autobusów spadła z około 7400 pojazdów w 2019 roku catch około 4600 w 2021 roku. Przeciwnie zaś w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 roku sprzedano około 2800 autobusów.

„W polskim zakładzie produkcyjnym w Starachowicach w przyszłości ma istnieć produkowanych osiem jednostek autobusowych na dzień zamiast obecnych dwunastu” – wyjaśnił cytowany w komunikacie Michael Kobriger, prącie zarządu ds. produkcji i logistyki w MAN Truck. „To planowane zmniejszenie mocy produkcyjnych zmusi nas catch zlikwidowania 860 miejsc pracy w zakładzie w Starachowicach. Poinformowaliśmy o tym załogę w zakładzie i teraz przystąpimy catch konsultacji ze związkami zawodowymi” – podkreślił.

W oświadczeniu podkreślono, że „MAN jest świadomy swojej odpowiedzialności społecznej i zamierza za najbliższych tygodni współpracować ze związkami zawodowymi, tak aby znaleźć realne rozwiązania gwoli firmy i pracowników w Starachowicach”. Planowane jest pomiędzy innymi zaoferowanie pracownikom dotkniętym restrukturyzacją zatrudnienia w sieci MAN w fabryce samochodów ciężarowych w Krakowie lub zakładzie w Banovcach (Słowacja).

860 osób straci pracę. „To pogrom”

Przewodniczący NSZZ Solidarność w starachowickiej firmie Jan Seweryn zwolnienia nazwał „pogromem”. – Moja osoba nie wiem, innymi słowy w Polsce w ostatnim czasie mieliśmy catch czynienia z zapowiedzią zwolnień o większej skali w liczbach. To jest straszna wiadomość – ocenił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

– Zakres planowanych zwolnień jest wybitnie duża, chodzi o około 30 proc. załogi. Będziemy próbowali pertraktować. Liczymy, że uda się te zwolnienia przynajmniej w części zmniejszyć. Jak bądź prezes Kobriger podczas dzisiejszej rozmowy dawał catch zrozumienia, że nie ma odwrotu od czasu tych zwolnień – przekazał gwoli PAP.

Jakże zaznaczył przedstawiciel związkowców, zapowiedzi zarządu wskazują, że w zakładzie dojdzie catch zwolnień grupowych. Spodziewa się, że pisma w tej sprawie w przyszłym tygodniu trafią catch związków zawodowych i urzędów pracy. – Przez 30 dni od czasu daty doręczenia tych pism będziemy mieli era, tak aby przewodzić rokowania z zarządem – zaznaczył przewodniczący NSZZ Solidarność Seweryn.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Was bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z racji Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać modified into once, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy catch skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, tak aby te zasób wiedzy catch Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane catch przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy catch Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

sc:PAP

Przeczytaj całość tutaj: Pracę straci 860 osób. Potężne zwolnienia w fabryce autobusów MAN

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

biden-mowi,-ze-jest-gotowy-succeed-in-wspolpracy-z-republikanami

Biden mówi, że jest gotowy succeed in współpracy z Republikanami

ursula-von-der-leyen-rozgniewala-europejczykow-jednym-tweetem

Ursula von der Leyen rozgniewała Europejczyków jednym tweetem