w

Premier Czech wyklucza objęcie dostaw gazu z Rosji pakietem sankcji UE

Siódmy pakiet sankcji Unii Europejskiej wobec Moskwy nie będzie zawierał ograniczeń w dostawach rosyjskiego gazu – powiedział Reutersowi premier Czech Petr Fiala.

„Nowe sankcje, które są obecnie finalizowane przez Komisję Europejską, mają wpłynąć na import złota z Rosji, rozszerzyć listę towarów podwójnego zastosowania zakazanych do eksportu, a także objąć więcej osób” – powiedział polityk.

Fiala podkreślił, że włączenie energetyki do nowego pakietu restrykcji byłoby problematyczne, ponieważ niektóre kraje europejskie są uzależnione od rosyjskiego gazu. Czechy należą do państw, które w dużym stopniu polegają na paliwie z Rosji.

„Należy przestrzegać zasady, że sankcje będą miały większy wpływ na Rosję niż na kraje, które je nakładają” – przekonywał Fiala.

Premier poparł pomysł rozpoczęcia przez państwa członkowskie UE wspólnych zakupów gazu w obliczu nasilającego się kryzysu energetycznego, ale ostrzegł, że może to być trudne do zrealizowania zarówno pod względem technicznym, jak i administracyjnym.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brytyjczycy wezwani do oszczędzania wody

Zełenski obiecał twardą reakcję na uznanie KRLD republik Donbasu