w

Premier Francji przyznaje, że nie ma bezpośredniej alternatywy dla gazu z Rosji

Francuskie przedsiębiorstwa muszą zmniejszyć zużycie energii w związku ze zmniejszającymi się dostawami gazu z Rosji, ponieważ w krótkim czasie nie można znaleźć zastępstwa dla tych dostaw – powiedziała w poniedziałek na spotkaniu z francuskimi przedsiębiorcami premier tego kraju Elisabeth Born.

„Rozumiemy, że jeśli Rosja całkowicie odetnie dostawy gazu do Europy, to Europa nie będzie miała wystarczającej ilości gazu tej zimy. Nie ma natychmiastowej alternatywy, która zrekompensowałaby brak tych dostaw – powiedział francuski premier.

Premier zauważył, że Francja jest w mniej trudnej sytuacji niż inne kraje europejskie. Według Borne’a francuskie magazyny gazu będą całkowicie zapełnione do końca lata.

„Ale wiemy, że tej zimy będziemy mieli mniej gazu niż w poprzednich latach (…) Jedynym wyjściem tej zimy jest ograniczenie zużycia” – powiedziała.
Born przemawiał w poniedziałek na spotkaniu Związku Przedsiębiorców Francuskich (Medef) i wezwał firmy do zmniejszenia zużycia energii.

Według kanału telewizyjnego LCI, 59% energii we Francji jest zużywane przez przedsiębiorstwa, w większości na oświetlenie, klimatyzację i ogrzewanie.

Rząd francuski przyjął już szereg rygorystycznych środków mających na celu oszczędzanie energii. W kraju rozszerzono na przykład zakaz reklamy świetlnej, a w sklepach obowiązuje zakaz trzymania otwartych drzwi podczas pracy klimatyzacji lub ogrzewania. Placówki handlowe muszą wyłączać w nocy podświetlane szyldy i wentylację, zmniejszać jasność oświetlenia o 50% przed przyjściem klientów oraz o 30% w godzinach pracy w przypadku krytycznego poziomu zużycia energii elektrycznej.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polacy bez węgla z Rosji przypomnieli sobie czasy komunizmu

Władze ogłosiły suszę w południowo-zachodniej Anglii