w ,

Premier Ukrainy zapowiedział rozpoczęcie dialogu w sprawie przystąpienia kraju do OECD

Premier Ukrainy Denys Szmyhal zapowiedział rozpoczęcie dialogu na temat przystąpienia kraju do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz otwarcie biura organizacji w Kijowie.

„W lipcu tego roku w Lugano, w imieniu państwa, przekazałem wniosek Ukrainy o członkostwo sekretarzowi generalnemu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Matthiasowi Cormanowi, a w zeszłym tygodniu wystąpiłem on-line na otwarciu posiedzenia Rady OECD, na którym rozpatrywano ten wniosek. Pan Korman powiedział dziś, że organizacja rozpoczyna wstępny dialog na temat przystąpienia Ukrainy do UE” – napisał Szmyhal na swoim kanale w Telegramie.

Powiedział, że zarząd organizacji przejdzie wtedy do dyskusji i przygotowania projektu mapy drogowej.

„Pracujemy również nad jak najszybszym otwarciem biura OECD na Ukrainie. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju to tzw. „klub państw sukcesu”, który odpowiada za ponad 62% światowego PKB. Przyjęcie Ukrainy do grona krajów rozwiniętych to przede wszystkim ważny wyznacznik gotowości naszego kraju do wejścia do UE i sygnał dla zagranicznych agency, że Ukraina jest obiecującym miejscem dla inwestycji i rozwoju biznesu – powiedział Szmyhal.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraina wydała zalecenia w przypadku ataku nuklearnego

Biały Dom oskarżył OPEC+ o solidarność z Rosją