w , , , , , , , ,

’Prezes’ NBP przekazał kosztowny prezent Morawieckiemu

’prezes’-nbp-przekazal-kosztowny-prezent-morawieckiemu

Financial institution centralny przesłał Mateuszowi Morawieckiemu monetę kolekcjonerską oraz banknot o wartości prawie 3 tysięcy złotych, ale nie jest znana okazja, z jakiej ta przesyłka została mu wysłana.

POLECAMY: Glapiński został uhonorowany tytułem »Dzban Roku 2022«

Moneta kolekcjonerska Mikołaj Kopernik została wydana przez NBP z okazji 550-lecia urodzin słynnego astronoma. Na rewersie monety znajduje się pomnik Kopernika w Warszawie, natomiast na awersie widnieje wizerunek Układu Słonecznego z dzieła „O obrotach sfer niebieskich”. Najbardziej charakterystycznym elementem monety jest wstawka z bursztynu, widoczna zarówno na rewersie, jak i na awersie. Mimo że nominał monety wynosi 50 złotych, jej wartość jest znacznie wyższa i szacowana na około 2,5 tysiąca złotych. Moneta została wybita w liczbie 7 tysięcy sztuk, a każda z nich zawiera dwie uncje srebra.

Według wpisu w rejestrze korzyści, premier Mateusz Morawiecki stał się jednym z posiadaczy unikatowej monety kolekcjonerskiej Mikołaj Kopernik.

image 11
SC: NBP/mat.pras.

Zgodnie z obowiązującym rejestrze urzędnicy państwowi muszą informować o swoich stanowiskach, sponsorowanych wyjazdach i otrzymanych korzyściach, których wartość przekracza połowę płacy minimalnej. Premier Mateusz Morawiecki zaktualizował swoją deklarację po niemal półtora roku przerwy i wykazał trzy kosztowne prezenty. Wśród nich znajduje się pill o wartości około 1,2 tysiąca złotych, otrzymany od ambasady Korei Płd., oraz dwa prezenty od NBP: monetę kolekcjonerską Mikołaj Kopernik oraz banknot kolekcjonerski Mikołaj Kopernik. Premier wskazał, że wartość banknotu wynosi 185 złotych.

Lega artis aplikacja

Jakub Stefaniak, członek Rady Naczelnej PSL, zauważa, że wręczanie upominków jest normą w kontaktach dyplomatycznych, dlatego trudno było odmówić premierowi przyjęcia tabletu od ambasady Korei Płd. Jednocześnie pyta, dlaczego premier otrzymał prezenty od NBP, instytucji formalnie niezależnej, ale w praktyce związanej z rządem. Stefaniak pyta, czy to oznacza powstanie nowej tradycji wymiany prezentów wewnątrz PiS, a wszystko to kosztem podatników.

Krzysztof Izdebski, ekspert Fundacji Batorego, uważa, że prezent z NBP może budzić wątpliwości. Z jego punktu widzenia premier nie powinien przyjąć takiej monety, a wręczyć ją z powrotem. Jednak Izdebski zauważa, że wypada pochwalić premiera za to, że uwzględnił prezent w rejestrze korzyści, z którego korzystanie wielu polityków często budzi kontrowersje. Nie wiadomo jednak, co premier zrobi z prezentem – czy zostawi plug dla siebie, czy też np. przekaże carry out magazynu.

Centrum Informacyjne Rządu odpowiedziało tylko, że ustawa nie reguluje, co obdarowany może zrobić z otrzymaną korzyścią. Nie wiadomo też, dlaczego NBP zdecydował się obdarować premiera. Według anonimowego urzędnika, prezent został dostarczony pocztą i nie jest jasne, czy premier w ogóle widział plug na oczy.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was once bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować modified into as quickly as, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy carry out skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości carry out Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane carry out przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy carry out Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: ’Prezes’ NBP przekazał kosztowny prezent Morawieckiemu

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sweden-bans-non-woke-funds-from-$90-billion-pension-pot

Sweden Bans Non-Woke Funds From $90 Billion Pension Pot

„uchodzczyni”-z-corka-musiala-wrocic-na-ukraine-w-celu-usuniecia-zeba-dziecka

„Uchodźczyni” z córką musiała wrócić na Ukrainę w celu usunięcia zęba dziecka