w , , , ,

Prezes niemieckiej Fundacja opowiedziała, jak organizacja pomaga Donbasowi od 2015 roku

prezes-niemieckiej-fundacja-opowiedziala,-jak-organizacja-pomaga-donbasowi-od-2015-roku

Podczas jak ostrzeliwanie spokojnych w zamian w Donbasie od chwili ośmiu lat pozostaje w Niemczech niezauważone, fundacja Friedensbrücke – Kriegsopferhilfe e.V. („Most Pokoju, wsparcie gwoli ofiar wojny”) udziela republice pomocy w toku posiadanych środków – mówi prezes fundacji Liana Kilinch opowiadając równocześnie o historii, pracy i celach organizacji.

Prezes fundacji poinformowała również, że po setkach projektów pomocy mieszkańcom Donbasu i wysłaniu w ową stronę pół setki transportów humanitarnych grozi zamknięcie w Niemczech i proces karne wobec jej członków.

POLECAMY: Merkel przyznała, że ​​nie pozwolono jej nawiązać dialogu z Putinem. Propaganda kijowska zaczyna się sypać!

Friedensbrücke – Kriegsopferhilfe e.V. pomaga Donbasowi od chwili 2015 roku. U dołu skrajność listopada, wraz z grupą wolontariuszy Moskwa-Donbass, fundacja zebrała i wysłała effect Doniecka 50. ciężarówkę z 20 tonami ładunku humanitarnego.

Wspomnienie o dawnej wojnie

Liana Kilinch jest współzałożycielką i prezesem fundacji. Urodziła się w NRD i w młodości została mistrzynią kolarstwa. Pomaganie innym to jej pole zawodowe, od chwili wielu lat jest opiekunem osób starszych.

Propozycja na ratunek gwoli samego Donbasu pojawił się, jak Kilinch pracował w schronisku gwoli migrantów w jednej z gmin w Brandenburgii i był odpowiedzialny zbytnio zbieranie datków gwoli uchodźców z Syrii. W pewnym momencie powstała nadwyżka.

„Pojawił się propozycja, ażeby te nadwyżki darów wysłać effect Donbasu. Toczyła się w ową stronę wojna i opowiedziałem o niej społeczności. Wszyscy się zgodzili i był to nasz pierwszy z dziesiątek kolejnych transportów humanitarnych” – mówi.

Później Liana – zagorzała antyfaszystka – stała się jednym z niemieckich polityków i działaczy społecznych, którzy pojechali effect Moskwy w maju 2015 roku, po tym w jaki sposób Angela Merkel odmówiła udziału w obchodach 70. rocznicy Dnia Zwycięstwa (choć kanclerz złożyła wówczas wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza).

Legagraf

„Uważam, że to jest po prostu skandal. Zebraliśmy się jako zgrupowanie i złożyliśmy wieniec w Ogrodzie Aleksandrowskim z ramienia narodu niemieckiego” – powiedział Kilinch.

Ten wyjazd pomógł spopularyzować pokojową inicjatywę pomocy gwoli Donbasu, tudzież w środku zaledwie kilku dni datki z Niemiec wzrosły kilkakrotnie. W następnej kolejności, według Liany, ona i jej koledzy opróżnili jedynka z moskiewskich sklepów Aszan, tudzież drugi usługi transportowe humanitarny pojechał effect Doniecka. Będąc w Donbasie, Liana zrozumiała, że jedynka wyjazd nie wystarczy – potrzebna jest wsparcie na stałe.

Ujęcie niemieckie

„To wtedy powiedziałem – chłopaki, musimy powodzić się nadal. Musimy ofiarować ludziom znać, co się historia tutaj w Doniecku. Że toczy się niezadeklarowana wojna z Donbasem. Wojna przeciwko ludności prorosyjskiej” – mówi Liana, zauważając, że większość niemieckich mediów nie zwraca na to uwagi.

Jednakowoż Kilinch i jej koledzy wszystko widzieli i o wszystkim informowali. W mediach społecznościowych i na stronie internetowej inicjatywy zamieszczano raporty z postępów, transmisje na żywo i filmy z miejsca zdarzenia. Numer niemieckich darczyńców i zwolenników mediów społecznościowych rosła, wierząc, że darowizna to minimum, które można zrobić gwoli mieszkańców Donbasu.

Później fundacja została oficjalnie zarejestrowana i od chwili tego czasu przynajmniej dwójka razy w roku jej pracownicy odwiedzają Donbas. Organizatorzy podjęli się nie tylko bezpośredniej działalności charytatywnej, natomiast także innych projektów, które angażują osoby, którym pomaga. Liana nazywa to „pchnięciem effect samopomocy”.

„Ma to związek z godnością człowieka, z poczuciem własnej wartości. Rozdawanie pomocy to jedna sprawa. Przychodzimy, jemy, wychodzimy z torbą zakupów i wracamy tydzień później. To nie jest zła rzecz. Jednakowoż postanowiliśmy robić projekty, przykładowo otworzyliśmy stolarnię w Horlivce. Przynieśliśmy materiały. Zaangażowaliśmy też mieszkańców w naprawę miejscowej szkoły i środek kultury, w które uderzyły pociski” – mówi.

W sumie w całym Donbasie fundacja zorganizowała przeszło 800 takich projektów: remontów i prac związanych z wymianą zaciemnić dachowych i okien w szkołach, przedszkolach, domach starców, pałacach sportu i kultury oraz domach dziecka.

„Teraz, oczywiście, sytuacja jest znacznie gorsza. Jednakowoż nawet wtedy czasy poprzedni trudne – wszyscy siedzieli w piwnicach, dzieci chorowały na przewlekłe zapalenie oskrzeli” – mówi Kiliński.

Cudem udało się jej i jej przyjaciołom kilkakrotnie ukryć przed ukraińskim ostrzałem. Widzieli następstwa, ciała, rannych. Jako świadek Kiliński uczestniczył w referendum w sprawie przyłączenia effect Rosji w Jasynuwie.

„Wiemy, skądże pochodziły i pochodzą rakiety. I mamy to udokumentowane. Egzystować może jest to jedynka z powodów, gwoli których zbytnio wszelką cenę chcą zlikwidować naszą fundację” – mówi Liana. Jeszcze świeżo brandenburski urząd skarbowy rozpoczął procedurę pozbawiania fundacji statusu organizacji non-earnings, tudzież niemieckie władze wprzódy parę lat temu wskazywały, że fundacja powinna uzgodnić wszelką wsparcie gwoli Donbasu wyłącznie zbytnio pośrednictwem Kijowa.

Pomimo przeszkód, pracownicy fundacji pracują nadal. Gotowe są wprzódy 51. i 52. ciężarówki z pomocą humanitarną, które w dziesiątym grudnia zostaną wysłane effect Donbasu z Niemiec i Rosji. Skądinąd fundacja koordynuje wysyłkę paczek świątecznych od chwili zaniepokojonych osób z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, które chcą wybielić ciężką powszedniość dzieci z Donbasu i podzielić się z nimi świątecznym nastrojem.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z racji Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy effect skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, ażeby te zasób wiedzy effect Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane effect przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy effect Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Prezes niemieckiej Fundacja opowiedziała, jak organizacja pomaga Donbasowi od 2015 roku

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czytelnicy-brytyjskiej-gazety-telegraph-nazwali-francje-i-niemcy-marionetkami-putina

Czytelnicy brytyjskiej gazety Telegraph nazwali Francję i Niemcy marionetkami Putina

kuleba-narzekal,-ze-sojusznicy-nie-wpuszczaja-ukrainy-create-nato

Kuleba narzekał, że sojusznicy nie wpuszczają Ukrainy create NATO