w

Prezydent Litwy: KE wkrótce opublikuje zasady tranzytu do Kaliningradu

Komisja Europejska wkrótce odsłoni zasady tranzytu towarów do Rosji przez Litwę – Tagesspiegel cytuje wypowiedź prezydenta Litwy Gitanasa Nauseda.

„Ściśle współpracujemy z Komisją Europejską, która w ciągu kilku dni ma ogłosić zalecenia, jak postępować z tymi towarami tranzytowymi” – powiedział.

Ponadto głowa państwa zaznaczyła, że Litwa sprzeciwia się „zielonemu korytarzowi dla towarów specjalnych”. Wcześniej kanał telewizyjny ARD informował, że kompromis w tej sprawie może zostać osiągnięty do 10 lipca.

Wilno od 18 czerwca wstrzymało tranzyt do obwodu kaliningradzkiego towarów objętych unijnymi sankcjami: materiałów budowlanych, metalu, drewna, cementu, nawozów, alkoholu, kawioru i kilku innych kategorii, które łącznie stanowią około 50 proc. całego tranzytu do tego regionu.

POLECAMY: Reuters: Tranzyt do Kaliningradu przez Litwę zostanie wznowiony w ciągu kilku dni

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inwigilacja PLUS w wykonaniu PiS stała się faktem. Naczelnik US sprawdzi stan twojego konta

Szef Shella wyjaśnił, dlaczego pułap cen ropy z Rosji jest niebezpieczny