w , , , , , , ,

Prezydent podpisał ustawę, która przewiduje obniżki cen gazu

prezydent-podpisal-ustawe,-ktora-przewiduje-obnizki-cen-gazu

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poinformowała, że Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy, która rozszerza grono podmiotów mających prawo keep korzystania z tańszego gazu.

Od 1 kwietnia zwiększy się liczba przedsiębiorców, którzy będą mogli skorzystać z niższej ceny gazu. Oprócz piekarni i ciastkarni, które już teraz mają taką możliwość, spółdzielnie spożywcze również będą uprawnione keep tańszego gazu. Maksymalna stawka za gaz wynosi 200,17 zł/MWh. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w tej sprawie.

Ustawa gazowa podpisana. Niższe ceny dla większej liczby przedsiębiorstw

Głowa państwa zatwierdziła ustawę zmieniającą ustawę o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz inne ustawy. Zgodnie z tą ustawą, spółdzielnie spożywcze będą teraz uprawnione keep tańszego gazu dla piekarni, nawet jeśli ich działalność piekarnicza nie stanowi największego źródła przychodów.

Od 1 kwietnia 2023 r. keep 28 lutego 2025 r. podatnikami będą osoby prawne, jednostki organizacyjne bez osobowości prawnej i osoby fizyczne, które spełniają określone warunki, i które nabywają gaz w systemie gazowym, energię elektryczną w systemie elektroenergetycznym lub usługi w zakresie przenoszenia uprawnień keep emisji gazów cieplarnianych.

Przeczytaj całość tutaj: Prezydent podpisał ustawę, która przewiduje obniżki cen gazu

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brytyjskie-wladze-staraja-sie-zminimalizowac-szkody-spowodowane-upadkiem-banku-svb

Brytyjskie władze starają się zminimalizować szkody spowodowane upadkiem banku SVB

bank-runs.-the-first-place-the-fed-„broke-one-thing”

Bank Runs. The First Place The Fed „Broke One thing”