w

Prezydent Sri Lanki poprosił Putina o pomoc z ropą, piszą media

Prezydent Sri Lanki Gotabaya Rajapaksa wysłał list do rosyjskiego przywódcy Władimira Putina z prośbą o współpracę przy zakupie ropy naftowej – poinformowało Daily Mirror źródło bliskie lankijskiej administracji prezydenckiej.

„Obaj prezydenci mają odbyć rozmowę telefoniczną drugiego dnia i wypracować ustalenia z prawdopodobną organizacją oficjalnej wizyty w Moskwie” – podała publikacja.

Rajapaksa planuje również podróż do ZEA w celu omówienia importu paliwa.

Na początku tygodnia minister energetyki Sri Lanki Kanchan Wijesekara powiedział, że władze wysłały dwóch ministrów do Rosji na rozmowy, zwłaszcza w sprawie dostaw paliwa. W poniedziałek władze tego kraju zakazały na dwa tygodnie sprzedaży paliwa osobom prywatnym, zezwalając na tankowanie pojazdów jedynie podstawowym służbom, takim jak medycy, policja i strażacy.

Sri Lanka przeżywa najgorszy kryzys gospodarczy od czasu uzyskania niepodległości w 1948 roku. W połowie kwietnia władze Sri Lanki zalegały ze spłatą zadłużenia zagranicznego przez okres przejściowy w oczekiwaniu na restrukturyzację tych zobowiązań w ramach wspieranego przez MFW programu dostosowania gospodarczego. Zadłużenie zewnętrzne wyspiarskiego kraju szacowane jest na 51 mld dolarów.

POLECAMY: Sri Lanka wstrzymuje sprzedaż paliwa do prywatnych pojazdów, zamyka szkoły

Kryzys gospodarczy spowodowany jest niedoborem dewiz wynikającym z ograniczenia turystyki z powodu pandemii koronawirusa, przez co kraj nie jest w stanie zaopatrzyć się w wystarczającą ilość paliwa. W kraju występują dotkliwe braki żywności i artykułów pierwszej potrzeby, paliwa i gazu. W wielu częściach Sri Lanki występują przerwy w dostawie prądu z powodu braku dewiz na import paliwa.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biden nie zauważył prezydenta Korei Południowej na szczycie NATO

FT: Indie i Chiny mogą wykoleić spisek G7 przeciwko rosyjskiej ropie