w

Problemy z dostawami gazu do Niemiec mogą skomplikować pracę krematoriów

SC: pixabay

Problemy z dostawą gazu w Niemczech mogą spowodować kłopoty dla lokalnych krematoriów – podaje Reuters.

Agencja zacytowała szefa niemieckiego konsorcjum kremacyjnego Svena-Jorka Sobolewskiego, który powiedział, że krematoria powinny być traktowane priorytetowo, jeśli w RFN zostanie wprowadzona reglamentacja gazu, ponieważ potrzebują gazu do działania. „Nie można wyłączyć śmierci” – dodał.

Według Niemieckiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Pogrzebowych, na które powołuje się Reuters, co roku około trzy czwarte niemieckich zmarłych jest kremowanych.

Podobno krematoria będą mogły w końcu zastąpić gaz energią elektryczną, ale takie przejście będzie wymagało czasu. W krótkim czasie możliwe jest obniżenie temperatury pieców kremacyjnych z 850 stopni Celsjusza do 750, co pozwoliłoby zaoszczędzić około 10-20% gazu. Ale takie działania wymagałyby specjalnego pozwolenia od władz lokalnych.

Ponadto krematoria wyłączają niektóre piece i utrzymują ogień w innych, aby zaoszczędzić i nie marnować więcej gazu na ich rozgrzanie. Przedstawiciel konsorcjum kremacyjnego podkreślił, że takie działanie mogłoby zmniejszyć zużycie gazu o 80%, ale nie we wszystkich krematoriach jest wystarczające zapotrzebowanie, aby przejść na ten model działania.

POLECAMY: Całkowite embargo na rosyjski węgiel stał się faktem. Europa wchodzi w poważny kryzys ene

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

USA zareagują, jeśli Chiny zaatakują Tajwan

Trump nazwał główny błąd Zełenskiego w stosunkach z Putinem