w

Producent wind Otis zgodził się na sprzedaż w Rosji

Amerykański producent wind Otis Worldwide Corporation zaprzestanie działalności w Rosji i zgodził się już na sprzedaż tego biznesu – wynika z komunikatu firmy.

„Po dokładnym rozważeniu globalnych implikacji i konsekwencji trwającego kryzysu i tragedii humanitarnej w Europie Wschodniej, w tym zakłóceń w łańcuchu dostaw i zaostrzenia przepisów, doszliśmy do wniosku, że własność Otisa w biznesie w Rosji nie jest już dłużej zrównoważona i zawarliśmy umowę z Ice Development, aby sprzedać 100 procent naszych udziałów w rosyjskim biznesie” – powiedział Otis w komunikacie prasowym.

Ministerstwo Przemysłu i Handlu podało, że S8 Capital Holding został ostatecznym nabywcą przedsiębiorstwa, a Ice Development działał jako uczestnik techniczny w transakcji. Według Denisa Manturowa, wicepremiera i ministra przemysłu i handlu, ta transakcja jest ważna nie tylko dla konkretnej firmy, ale także dla całej branży.

Podkreślił, że strona rosyjska pozostanie w pełni funkcjonalna.

„Pozostają urządzenia produkcyjne, technologia, zachowane są kompetencje i miejsca pracy. Ponadto warunki umowy gwarantują ciągłość dostaw niezbędnych części zamiennych – powiedział wiceszef rządu.

Według niego, Ministerstwo Przemysłu i Handlu będzie nadal wspierać rosyjskiego inwestora w rozwoju produkcji. Manturow sprecyzował, że dawne zakłady Otis w Rosji rozpoczną przyjmowanie zamówień i wznowią działalność 1 sierpnia.

Otis posiada najbardziej rozbudowaną sieć serwisową w Rosji, obejmującą usługi serwisowe dla firmy, jak również producentów zewnętrznych. W skład grupy wchodzi zakład produkcji urządzeń dźwigowych w Petersburgu – zakład może produkować do siedmiu tysięcy dźwigów rocznie.

S8 Capital, zdywersyfikowany rosyjski holding, tworzy i rozwija zaawansowane technologicznie produkty i platformy cyfrowe oraz łączy firmy z sektora finansowego i telekomunikacyjnego, e-commerce, mediów cyfrowych i handlu detalicznego.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Iran chce zwiększyć import pszenicy z Rosji

Zwolniony ambasador Ukrainy Melnyk ma opuścić Niemcy w ciągu kilku tygodni