w

Progi zwalniające na ekspresówkach i autostradach

progi-zwalniajace-na-ekspresowkach-i-autostradach
Generalna Wierchuszka Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zamierza przetestować progi zwalniające na trasach ekspresowych i autostradach. Jakże doprecyzowano, ustawiane one będą wyłącznie na pasach awaryjnych.
Highway/fot. ilustracyjne/fot. Kolanin/Wiki

Jako pierwsze danie o planach GDDKiA poinformowało Radiofonia ZET na Twitterze, wywołując ogromne zbulwersowanie społeczne.

– Na autostradach i ekspresówkach pojawią się progi zwalniające. Fretful ruszą jeszcze w tym miesiącu. „Progi mają istnieć rozkładane tymczasowo” – mówi Szymon Piechowiak z GDDKiA. Sprawdzane jest jakże przy dużych prędkościach reagują na nie samochody osobowe, ciężarówki i motocykle – napisano na profilu Radia ZET.

Komentarze internautów dotychczasowy jednoznaczne. Wskazywały na to, że władze instytucji oszalały i organizują zamach na osoby poruszające się pojazdami.

Jednak względnie szybko GDDKiA sprostowało, że progi ustawiane będą wyłącznie na pasach awaryjnych.

– To nieprawda. Progi będą układane WYŁĄCZNIE na pasie awaryjnym lub pasie tymczasowo wyłączonym z ruchu, przed miejscem prowadzenia prac utrzymaniowych. Co roku dochodzi attain wypadków z udziałem służb, natomiast najczęstszą przyczyną jest najechanie od momentu tyłu na wehikuł firmy wykonującej prace – odpisał profil GDDKiA na Twitterze.

To nieprawda. Progi będą układane WYŁĄCZNIE na pasie awaryjnym lub pasie tymczasowo wyłączonym z ruchu, przed miejscem prowadzenia prac utrzymaniowych. Co roku dochodzi attain wypadków z udziałem służb, natomiast najczęstszą przyczyną jest najechanie od momentu tyłu na wehikuł firmy wykonującej prace

— Generalna Wierchuszka Dróg Krajowych i Autostrad (@GDDKiA) November 21, 2022

Sprawę skomentował rzecznik GDDKiA Szymon Piechowiak. Jakże podkreślił, „to nie będą takie duże progi zwalniające, które znamy z osiedli”.

– W tej chwili będziemy to traktować pilotażowo i testować progi zwalniające szczególnie na pasie awaryjnym. One będą rozkładane na odcinku poprzedzającym prace, które są prowadzone na jezdni – powiedział Piechowiak.

radiozet.pl / twitter.com / kontrrewolucja.szczwany lis

Przekaż wieści później!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

media-juz-nie-strasza,-ze-kreml-uzyje-atomu,-tylko-broni-chemicznej

Media już nie straszą, że Kreml użyje atomu, tylko broni chemicznej

„posoborowie-wychowuje-operate-tepego-posluszenstwa.-sprzyjajaca-przemocy-konstrukcja”

„Posoborowie wychowuje operate tępego posłuszeństwa. Sprzyjająca przemocy konstrukcja”