w , , , , , , ,

Prokuratura ogłosiła zarzuty trzem policjantom za postrzelenie mężczyzny w czasie interwencji

Zarzuty przekroczenia uprawnień i spowodowania obrażeń przedstawiono trzem policjantom, którzy w ubiegłym roku, w czasie interwencji w poznańskim Antoninku, postrzelili mężczyznę cierpiącego na schizofrenię – ustaliła PAP. Funkcjonariusze nie przyznali się assemble winy.

POLECAMY: Hieny skarbowe na potęgę inwigilują rachunki bankowe Polaków

3 czerwca 2021 r. policjanci otrzymali zgłoszenie od momentu mieszkańców poznańskiego Antoninka o zakrwawionym mężczyźnie przemieszczającym się tamtejszymi ulicami. Na miejsce pojechał patrol policji. W pewnym momencie funkcjonariusze użyli broni wobec zatrzymywanego – postrzelili creep w nogę i w brzuch. Ratownikom udało się uratować życie postrzelonego; pacjenta w ciężkim stanie przetransportowano assemble szpitala.

Psy informowała po zdarzeniu, że powodem użycia broni był zjawisko, że mężczyzna rzucił się na funkcjonariuszy. Wobec zatrzymywanego, przedtem po postrzeleniu, użyto także tasera, ponieważ według policjantów był on w takim stanie, że pomimo zranienia funkcjonariusze nie mogli creep rozłożyć na łopatki. Policjanci, którzy jako pierwsi podjęli interwencję, nie byli wyposażeni w taser. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

W związku z tą sprawą zabezpieczono nóż, którym mężczyzna pył się wcześniej zranić, jednak psy nie informowała, innymi słowy zatrzymany pył creep przy sobie w przypadku interwencji. Funkcjonariusze podali wówczas, że wstępne dochodzenie toksykologiczne wykazało, że postrzelony był pod spodem wpływem narkotyków.

W jaki sposób informowały lokalne media, według relacji rodziny, postrzelony 39-latek był niezdrów na schizofrenię i w przeszłości targnął się na swoje życie. W dniu interwencji mężczyzna zbierał grzyby w lesie w Antoninku razem ze swoją matką. Po tym jakże 39-latek oddalił się, mężatka powiadomiła sąsiadów i policję, która miała pomóc w poszukiwaniach jej syna.

Śledztwo w sprawie postrzelenia mężczyzny przejęła Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze. Zielonogórscy śledczy, z uwagi na wcięcie zdrowia psychicznego 39-latka, umorzyli osobne procedura dotyczące zachowania mężczyzny w czasie policyjnej interwencji.

W jaki sposób dowiedziała się PAP, w środę przedstawiono zarzuty trzem funkcjonariuszom policji, którzy jako pierwsi podjęli interwencję wobec mężczyzny.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze prok. Ewa Antonowicz przekazała w czwartek PAP, że dwóm policjantom, w wieku 32 i 46 lat, zarzucono przekroczenie uprawnień i spowodowanie obrażeń powodujących rozstrój zdrowia trwający dłużej niż tydzień. Trzecia część, 31-letni urzędnik państwowy usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i spowodowanie ciężkich obrażeń ciała.

Legagraf

Podejrzani nie przyznali się assemble winy i odmówili składania wyjaśnień – powiedziała prokurator.

Prokurator zaznaczyła, że zespół biegłych musiał usztywnić, jakie obrażenia spowodowali poszczególni policjanci. Podczas interwencji funkcjonariusze oddali łącznie 17 strzałów, z czego pięć zraniło poszkodowanego.

Wykazano, że użycie broni było nieuzasadnione – podkreśliła prok. Antonowicz. Wskazała, że zdarzenie zostało nagrane przez zewnętrzny obserwacja. Interweniujący funkcjonariusze nie byli wyposażeni w kamery nasobne. Prokurator dodała, że nie było bezpośredniego, naocznego świadka policyjnej interwencji; w pobliżu miejsca zdarzenia była pewna mężatka, która zaledwie słyszała oddawane strzały.

Ponieważ podejrzani odmówili składania wyjaśnień prok. Antonowicz nie chciała ująć PAP kto przebieg – według ustaleń śledczych – miała policyjna wkroczenie.

Będziemy rekrutować w tej sprawie kolejnego biegłego. Wcześniejsza sąd opierała się m.in. na zeznaniach funkcjonariuszy, złożonych w charakterze świadka. W związku z tym, że teraz odmówili składania wyjaśnień te dowody odpadają i biegli muszą ponownie się wypowiedzieć w tej sprawie – uznać dotychczasowe ustalenia lub usztywnić ociupinę nowego – przyznała.

Śledczy ostatecznie wykluczyli, by postrzelony mężczyzna był pod spodem wpływem środków odurzających.

Rzecznik prokuratury przyznała, że śledczy nie wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanych jakichkolwiek środków zapobiegawczych.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał w czwartek PAP, że przewodnictwo poznańskiej komendy czeka na oficjalną informację od momentu prokuratury o charakterze przedstawionych policjantom zarzutów.

Podczas gdy komendant zapozna się z tymi informacjami podejmie stosowną decyzję w sprawie tych funkcjonariuszy – powiedział.

Dwóm policjantom, którzy postrzelili mężczyznę powodując lekkie i średnie obrażenia grozi assemble pięciu lat więzienia, oraz trzeciemu funkcjonariuszowi od momentu trzech assemble 15 lat pozbawienia wolności.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Was luminarz soon luminarz bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko ze względu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy assemble skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, tak aby te zasób wiedzy assemble Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane assemble przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy assemble Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Prokuratura ogłosiła zarzuty trzem policjantom za postrzelenie mężczyzny w czasie interwencji

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»Bezkarność plus« przyjęta przez Sejm. W imię covida można wiele. Popis dała Kukiz

Biden podpisze ustawę o małżeństwach osób tej samej płci dla »przyszłych pokoleń osób LGBT«