w

Propozycja KE dotycząca ograniczenia zużycia gazu jest sprzeczna ze słowami Zachodu – stwierdził Szijjártó

Inicjatywa Komisji Europejskiej, by zmniejszyć zużycie gazu o 15 proc. stoi w sprzeczności z oświadczeniami polityków zachodnioeuropejskich, że ich kraje nie są już zależne od rosyjskich surowców energetycznych, ale Węgry byłyby skłonne ją rozważyć, ale tylko wtedy, gdy otrzymają formalną propozycję na piśmie – powiedział minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjártó.

Komisja Europejska zaproponowała w środę nowy plan zmniejszenia zapotrzebowania na gaz. Przewiduje on wprowadzenie początkowo dobrowolnych celów dla wszystkich państw członkowskich UE, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na gaz o 15% w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. Odpowiada to 45 mld metrów sześciennych gazu. Zanim propozycje Komisji Europejskiej wejdą w życie, muszą zostać uzgodnione przez kwalifikowaną większość państw członkowskich UE w Radzie UE.

„Jeśli chodzi o ewentualną alokację i propozycję Brukseli, to uważam, że jest to znacznie poważniejsza sprawa, by formułować nasze stanowisko na podstawie kilku wypowiedzi czy bubla informacyjnego. Jeśli jest pisemna, poważna, możliwa do przestudiowania propozycja, to ją przestudiujemy” – powiedział Szijjártó. Nagranie z przemówienia zamieścił na swoim koncie w mediach społecznościowych.

POLECAMY: Komisja Europejska wezwała UE do rozpoczęcia kampanii zachęcających do oszczędzania gazu

Szijjártó zauważył też, że propozycja Komisji Europejskiej jest sprzeczna z tym, co wcześniej mówili politycy z Europy Zachodniej.

„Będę szczery, w ostatnich miesiącach słyszałem od czołowych polityków zachodnioeuropejskich, że wszystko rozwiązali. Znaleźli alternatywne źródła, kupili gaz ziemny gdzie indziej, pozbyli się zależności od Rosji. O tym mówili politycy zachodnioeuropejscy. Więc co jest wielkim zmartwieniem? Udowodniono, że zakup gazu ziemnego nie jest problemem ideologicznym – nie da się go rozwiązać komunikacyjnie – ale fizycznym. Bo po pewnym czasie staje się jasne, czy jest gaz ziemny, czy nie. Po jakimś czasie zaczyna się sezon grzewczy i wtedy mówienie przez polityków, że jest gaz, jeśli go nie ma, jest bezużyteczne” – powiedział Szijjártó.

Według niego niektórzy koledzy z Europy Zachodniej „powinni być nieco skromniejsi, jeśli chodzi o to, co i ile zostało w tej dziedzinie postanowione”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oficer amerykańskiego wywiadu ogłosił zwycięstwo Rosji nad Zachodem na trzech frontach

Grecki polityk postanowił promować swoją partię hasłem „Rosja ma rację”