w ,

Słowa „Urra! Urra! Rezać Lachy” we wpisie skierowanym do Polaków zdaniem prokuratury nie stanowią przestępstwa

Prokuratura Rejonowa w Brzegu wydała postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie nawoływania do wyrządzenia krzywdy Polakom i zaanektowania Przemyśla, Chełmu i Zamościa.

W ostatnich latach Sądy coraz częściej wydają wyroki dotyczące wpisów nawołujących do nienawiści czy propagujące totalitarne ustroje. Fakt ten ma miejsce, ponieważ służby powołane do wali z tego rodzaju przestępstwem z wielką uwagą wertują sieć, aby wyszukać tego rodzaju zachowania.

Niestety wiele osób nadal uważa, że w internecie może czuć się bezkarnie i pisać wszystko, co ma na myśli. Jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej.

Więcej o tym przeczytać można w artykule: Hejter nie uniknie kary za przestępstwa zniesławienie lub znieważania

Jednak w Polsce są równi i równiejsi. A niektóre narodowości otaczane są przez aparat państwowy szczególną troską i opieką.

23 marca 2022 pewien internauta zamieścił na Facebooku wpis, w którym rozmarzył się o odebraniu Polsce Przemyśla, Chełmu oraz Zamościa. Wpis zakończył banderowskim hasłem nawołującym do robienia strasznych rzeczy Polakom.

„Nie polecam polaków niewspierających Wielkiej Ukrainy! Paradzimy sobie z Rosiją a potem weźmiemy nasz przemysł, hełm, zamość. Sława Ukrainie, rizat łachów” – napisał osobnik podpisujący się jako Max D. (pisownia oryginalna).

Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Brzegu wpis ten nie stanowi znamion publicznego propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych.

Odmówiono wszczęcia dochodzenia w sprawie i poinformowano, że zażalenie nie przysługuje.

„Urra! Urra! Rezać Lachy” – z takim hasłem na ustach banderowcy z Ukrainy zabijali (delikatnie pisząc) Polaków na Wołyniu w 1943 roku.

Obecnie zdaniem prokuratury, która została powołana do stania na straży praworządności w nazistowskim okrzyku wykrzykiwanym do Polaków nie stanowi znamion czynu zabronionego.

Jednak wobec Polaka, który postanowił ściągnąć flagi Ukrainy, jakie zostały zamieszczone na jednym z rond w Pucku prokuratura, dopatrzyła się działania niezgodnego z prawem i wszczęte zostało postępowania o zniesławienie symboli narodowych innego państwa.

POLECAMY: Mieszkaniec Pucka zastąpił ukraińskie flagi polskimi. Prokuratura postawił mu zarzuty

Czy zatem nadal Morawiecki i spółka będą łżeć w „wolnych mediach”, że wysiedleńcy z Ukrainy są w Polsce traktowania na równi z Polakami?

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

LA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Medien informieren sich über illegalen Verkauf westlicher Waffen durch ukrainische Beamte

NYT predicts failure of Western plan to weaken Russia with oil embargo