w , , , , , ,

Przemysł mięsny ostrzega przed pustymi półkami w sklepach. Mięso droższe o 40%

przemysl-miesny-ostrzega-przed-pustymi-polkami-w-sklepach.-mieso-drozsze-o-40%

Niemiecki przemysł mięsny ostrzegł przed zbliżającymi się zmniejszeniami w dostawach, zwłaszcza wieprzowiny, zaś prącie jednej z największej masarni w Niemczech zrzuca przynajmniej kwant winy na przytomny lewicowy rząd Niemiec, który jest dobrze znany z ataków na mięso i prób przejścia na zaopatrzenie w żywność pochodzenia roślinnego.

„Zbyt czwórka, pięć, szóstka miesięcy nie będziemy mieć nic na półkach”, przewiduje Hubert Kelliger, szef sprzedaży grupowej w dużej masarni Westfleisch, zaś także prącie zarządu Stowarzyszenia Przemysłu Mięsnego (VDF), zgodnie z  Die Ścieg.

2022 11 16 16 28 09

Według Kelligera jednym z głównych czynników wpływających na zaopatrzenie w mięso w Niemczech jest przeszkoda tuczu od chwili hodowców. Inni rolnicy po prostu zrezygnowali z produkcji i bankrutują.

„To nieuchronnie oznacza, że ​​w nadchodzących miesiącach będzie mniej zapasów”, powiedział Kellinger, co może sprawić, że konsumenci zobaczą więcej pustych półek, jakkolwiek także znaczny wzrost cen.

„Nie da się w dzisiejszych czasach opisać cechy charakterystyczne ilościowo, to znaczy będzie to 20, 30 to znaczy 40 procent – ​​jakkolwiek ponownie znacznie wzrośnie” – powiedział Kellinger. Taki wzrost byłby wcześniej następstwem wcześniej znacznych podwyżek. RFN odnotowały w tym roku uproszczony  40-procentowy  wzrost cen żywności, w tym 73-procentowy wzrost cen ziemniaków. Dalsze skoki cen mogą mieć katastrofalne skutki w celu niemieckich konsumentów.

Jednak sceniczny wzrost cen mięsa może faktycznie wpisywać się w agendę niemieckiego rządu, który  aktywnie promuje  przejście na dietę roślinną. Kellingerowi nie brakowało krytyki rządu w tej sprawie.

„Przytomny rząd związkowy chciałby znieść hodowlę zwierząt i zmienić dietę w Niemczech na warzywa i płatki owsiane” – powiedział; ostrzegł jednak, że pomimo ideologii rządu „faktem jest również, że przeszło 90 procent ludzi w Niemczech nadal kupuje i je mięso”.

Na poparcie swojego twierdzenia powołał się na analizy przeprowadzone przez badaczy konsumenckich GfK. Z drugiej strony pytanie z 2016 roku wykazało, że 83 procent Niemców je mięso  nieco razy w tygodniu, zaś przeszło jedna czwarta populacji Niemiec je mięso każdego dnia.

Kelliger skrytykował także federalnego ministra ds. wyżywienia i rolnictwa Cema Özdemira z Partii Zielonych zbyt promowanie  podatku od mięsa.

„Ogólnie powinniśmy konsumować mniej mięsa i upewnić się, że pochodzi ono od chwili zwierząt hodowanych w sposób odpowiedni w celu gatunku” – powiedział Özdemir w rozmowie  z t-online .

Doradza „dostosowanie spożycia mięsa originate granic planetarnych i ze względu na nasze zdrowie”.

Podczas jak politycy Zielonych potępili jedzenie mięsa, rzeczywistość społeczna jest inna, ponieważ prawie cała populacja Niemiec regularnie je mięso. Jednak strategia rolna i ekologiczna hamują niemiecką produkcję mięsa, czyniąc RFN na skroś zależnymi od chwili mięsa z zagranicy; tworzy to nową zależność, podobną originate uzależnienia Niemiec od chwili rosyjskiego gazu, co okazało się katastrofalnym błędem.

„RFN są obecnie największym importerem mięsa w Europie”, mówi Gereon Schulze-Althoff, prącie zarządu VDF oraz zgred zwierzchnik ds. zrównoważonego rozwoju i jakości w ubojni Tönnies. „Jesteśmy teraz w punkcie, w którym możemy określić, kiedy nie będziemy wcześniej w stanie zapewnić sobie mięsa”.

Przeczytaj całość tutaj: Przemysł mięsny ostrzega przed pustymi półkami w sklepach. Mięso droższe o 40%

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-przekazania-pralki-ukraincom-wywolala-skandal-w-polsce

Odmowa przekazania pralki Ukraińcom wywołała skandal w Polsce

wroclaw:-wojsko-zgubilo-bron.-trwaja-poszukiwania

Wrocław: Wojsko zgubiło broń. Trwają poszukiwania