w

Puszkow docenił reakcję Niemiec na protest Ukrainy z powodu turbiny dla Gazpromu

Senator Aleksiej Puszkow skomentował reakcję Niemiec na protest władz ukraińskich w związku z decyzją Kanady o zwrocie turbiny dla gazociągu Nord Stream.

„Oburzenie Kijowa z powodu zwrotu przez Kanadę turbiny dla Nord Streamu zostało odrzucone przez Berlin jako bezpodstawne. Kanada objęła Turbinę swoimi sankcjami w nieprzemyślanym, sankcyjnym pośpiechu, nie uzgadniając tego posunięcia z UE i dlatego została zmuszona do wycofania się – napisał Puszkow na swoim kanale w Telegramie.

Przypomniał, że Niemcy i cała UE nie nałożyły sankcji na dostawy rosyjskiego gazu.

„Odmowa jego przyjęcia przez poszczególne kraje, a dokładniej rozmowy w tej sprawie, bo ci, którzy odmówili w różnych formach nadal kupują gaz od Rosji, nie zmieniają sytuacji. UE nie wprowadziła embarga na dostawy gazu z Rosji – podkreślił senator.

W czerwcu Gazprom poinformował, że został zmuszony do zmniejszenia przepływu gazu przez gazociąg Nord Stream o około 60 procent do 67 mln metrów sześciennych. Sytuacja wynikała z faktu, że niemiecki Siemens, ze względu na sankcje Ottawy wobec Moskwy, nie mógł zwrócić agregatów sprężarek gazu dla tłoczni Portowaja, które były w remoncie w kanadyjskim zakładzie, a także ze stwierdzonych usterek technicznych silników.

Później kanadyjski minister zasobów naturalnych Jonathan Wilkinson powiedział, że Kanada zwróci sprzęt Nord Stream na prośbę Niemiec mimo sankcji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Misiewicz skazany za reklamowanie wódki

MAE ogłosiła wzrost rezerw ropy naftowej na świecie