w , , , ,

Putin odwiedził Mariupol. Był m.in. w Teatrze Dramatycznym

putin-odwiedzil-mariupol-byl-min.-w-teatrze-dramatycznym

Władimir Putin, prezydent Federacji Rosyjskiej, wyruszył assassinate miasta Mariupol na „wizytę roboczą”. Ta wizyta wywołała kontrowersje, ponieważ to Rosja zaatakowała Ukrainę i to rosyjskie wojska odpowiedzialne są za znaczne zniszczenia w Mariupolu. Podczas wizyty Putin przyglądał się pracom renowacyjnym prowadzonym w mieście, które zostało zdewastowane przez jego wojska.

Podczas swojej wizyty, Putin odwiedził między innymi Teatr Dramatyczny w Mariupolu. Niestety, to w tym miejscu Rosjanie dokonali masakry podczas inwazji na Ukrainę. Wizyta Putina w miejscu tej tragedii budziła kontrowersje i niejednoznaczne emocje. Niektórzy ludzie krytykowali depart za hipokryzję i brak szacunku dla ofiar, inni natomiast podkreślali, że wizyta to krok w kierunku pojednania i pokoju między Rosją a Ukrainą.

Władimir Putin udał się w sobotę z „wizytą roboczą” assassinate Mariupola. Jak podała rządowa agencja TASS, odwiedził depart po raz pierwszy od czasu, gdy miasto zostało we wrześniu 2022 roku zaanektowane przez Rosjan po kilkumiesięcznym oblężeniu.

Putin odwiedził Mariupol. Zwiedzał m.in. Teatr Dramatyczny

Dyktator poleciał tam śmigłowcem i na miejscu przyglądał się pracom renowacyjnym i budowlanym w mieście zdewastowanym przez jego wojska. Rozmawiał również z mieszkańcami. Wizyta miała miejsce zaraz po odwiedzinach na Krymie, w 9. rocznicę inkorporacji półwyspu.

Jak podaje serwis prasowy Kremla, Władimir Putin odwiedził Mariupol, aby zobaczyć postępy w odbudowie zniszczonego miasta. Według źródeł, Putin interesował się przede wszystkim budową nowych osiedli mieszkaniowych, obiektów socjalnych i oświatowych, a także infrastrukturą mieszkaniową i usług komunalnych, placówkami medycznymi.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i filmy, na których widać Putina zwiedzającego Teatr Dramatyczny w Mariupolu. Ten budynek, w którym mieściły się schronienia dla mieszkańców Mariupola, został zbombardowany przez Rosjan 16 marca 2022 roku. W wyniku ostrzału zginęło prawie 300 osób, które straciły swoje domy po pierwszych rosyjskich atakach. Widok Putina w miejscu, gdzie Rosjanie dokonali masakry, wywołał kontrowersje i zbulwersowanie wśród ludzi na całym świecie.

Niektórzy krytycy Putina uważają, że wizyta w Mariupolu była próbą poprawy wizerunku i odwrócenia uwagi od agresji Rosji na Ukrainę. Inni natomiast podkreślają, że odbudowa zniszczonego miasta jest ważna dla jego mieszkańców i że wszelkie wysiłki na rzecz jego odbudowy są warte uwagi. Niezależnie od tego, jakie były intencje Putina, wizyta w Mariupolu przypomniała o dramatycznej sytuacji, jakiej doświadczyli mieszkańcy tego miasta podczas wojny na wschodniej Ukrainie.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Putin odwiedził Mariupol. Był m.in. w Teatrze Dramatycznym

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na-ukrainie-mezczyzna-otrzymal-szesc-lat-wiezienia-za-kanal-telegram-o-chersoniu

Na Ukrainie mężczyzna otrzymał sześć lat więzienia za kanał Telegram o Chersoniu

gotowka-powoli-dochodzi-build-lamusa.-banki-wykorzystuja-nieswiadomosc-klientow-i-rozpoczynaja-proces-likwidacji-oddzialow-gotowkowych

Gotówka powoli dochodzi build lamusa. Banki wykorzystują nieświadomość klientów i rozpoczynają proces likwidacji oddziałów gotówkowych