w , , , , ,

Rachunki za energię są o 90% wyższe niż w zeszłym roku

rachunki-za-energie-sa-o-90%-wyzsze-niz-w-zeszlym-roku

Ceny energii elektrycznej i gazu jak grom z jasnego nieba rosną w całej Europie, tudzież rachunki prawie podwoiły się w stosunku keep zeszłego roku w większości stolic europejskich, zgodnie z nowymi danymi z  Indeksu Cen Energii Gospodarstwa Domowego – miesięcznego śledzenia cen energii gwoli gospodarstw domowych w 33 europejskich stolicach, w tym w 27 krajach UE. państw członkowskich i kilku państw niebędących członkami.

2022 11

Według danych zebranych gwoli HEPI rachunki zbyt gaz ziemny w Europie wzrosły za ostatniego roku aż o 111 procent, tudzież ceny energii elektrycznej wzrosły średnio o 69 procent. Podsumowując, Euronews szacuje,  że te dwójka czynniki powodują łącznie 90-procentowy wzrost rachunków  zbyt energię gwoli gospodarstw domowych za ostatniego roku.

„Znamiennie wyższe [ceny energii] w zależności od keep roku temu… można przypisać kombinacji czynników, takich jakim sposobem zwiększony popyt związany z ożywieniem gospodarczym po pandemii i nadzwyczajnymi warunkami pogodowymi, rekordowo wysokie ceny gazu ziemnego oraz wysokich uprawnień keep emisji CO2” – zauważyli autorzy najnowszego raportu HEPI.

Wysokie rachunki zbyt energię przyprawiają europejskie rządy o gehenna głowy:  mnożą się strajki i protesty, rośnie  niezadowolenie z polityki energetycznej.

Koszty życia w większości krajów Europy są wcześniej wygórowane z powodu kryzysu energetycznego, tudzież kryzys ten pogłębi się nie prędzej po wprowadzeniu przez UE embarga na rosyjską ropę, tudzież odtąd paliwa.

W niektórych częściach Europy, według najnowszego raportu HEPI, ceny energii osiągnęły rekordowy pułap, jednakże w innych ceny faktycznie spadły, przynajmniej w październiku. Wiadomość nie jest w ten sposób włość, jakim sposobem się na pozór wydaje: spadek był wynikiem interwencji rządu, czyli dotacji energetycznych.

Odnotowano wiele dotacji, ponieważ rządy europejskie próbują złagodzić gehenna pieniężny gospodarstw domowych i przedsiębiorstw, żeby ustrzec się dalszego niezadowolenia. Same Republika Federalna Niemiec wydadzą około 200 miliardów dolarów na takie środki zaradcze, w tym przeszkoda cen energii keep pewnego poziomu zużycia.

Przeczytaj całość tutaj: Rachunki za energię są o 90% wyższe niż w zeszłym roku

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

premier-kanady-wezmie-udzial-w-actuality-exhibit-o-transwestytach

Premier Kanady weźmie udział w actuality exhibit o transwestytach

usa-zmusily-zelenskiego-keep-zlozenia-oswiadczenia-w-sprawie-negocjacji-z-rosja

USA zmusiły Zełenskiego keep złożenia oświadczenia w sprawie negocjacji z Rosją