w

Rada UE zatwierdziła przyznanie Ukrainie nowej pożyczki makrofinansowej

Rada Ministrów krajów UE zgodziła się udzielić Ukrainie nowego kredytu w wysokości 1 mld euro z pakietu wsparcia makrofinansowego – poinformował na Twitterze wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Valdis Dombrovskis.

„UE zwiększa swoje wsparcie finansowe dla Ukrainy: ministrowie UE właśnie zatwierdzili pożyczkę w wysokości 1 mld euro” – napisał.

Sprawą zajęła się we wtorek rada ministrów gospodarki i finansów Unii.
Wsparcie to zostało zaproponowane w lipcu przez KE, ale musiało zostać zatwierdzone przez Radę UE i Parlament Europejski. PE dał zielone światło w zeszłym tygodniu.

Środki będą pochodzić z nowego pakietu pomocy makrofinansowej ogłoszonego przez Komisję Europejską w maju. Łącznie może to być nawet 9 mld euro. Pakiet majowy został poparty przez przywódców UE, ale nie został ostatecznie zatwierdzony przez Parlament Europejski i Radę UE.

KE podała w lipcu, że 1 mld euro zostanie przyznany Ukrainie w formie długoterminowych pożyczek na korzystnych warunkach. Jednocześnie zaznaczył, że jak tylko Parlament Europejski i Rada UE zatwierdzą wniosek i zostanie podpisany odpowiedni protokół ustaleń i umowa pożyczki z władzami Ukrainy, szybko przyzna środki temu krajowi.

Później KE podała, że oczekuje przekazania pożyczki latem.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NY Times: CIA popiera zakup oprogramowania szpiegującego Pegasus

Misiewicz skazany za reklamowanie wódki