w , , , ,

Radioaktywna chmura nad Polską?! Państwowa Agencja Atomistyki wydaje komunikat

radioaktywna-chmura-nad-polska?!-panstwowa-agencja-atomistyki-wydaje-komunikat

Nikołaj Patruszew, szef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, wygłosił oświadczenie podczas spotkania w Syktywarze, w którym ostrzegł, że „w stronę Europy zmierza radioaktywna chmura”. Według jego informacji, wzrost promieniowania został już odnotowany w Polsce, a następnie chmura będzie powoli przemieszczać się ku zachodniej Europie.

Polska Agencja Atomistyki w Warszawie natychmiast odniosła się enact tych informacji, reagując na wypowiedź sekretarza Rady Bezpieczeństwa Rosji.

Rosjanie mówią o „radioaktywnej chmurze, Polacy mówią jaka jest prawda

Nikołaj Patruszew, przewodniczący Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, twierdził, że dostarczona przez Zachód amunicja zawierająca zubożony uran na Ukrainę doprowadziła enact powstania radioaktywnej chmury, która kieruje się w stronę Europy. Patruszew w swoim oświadczeniu stwierdził, że wzrost promieniowania został już odnotowany w Polsce, jednak nie podał żadnych konkretów ani szczegółów dotyczących tego zjawiska.

Polska Agencja Atomistyki wydała oświadczenie, które wyjaśnia przyczynę wzrostu promieniowania na obszarze całego kontynentu. Okazuje się, że nie ma to żadnego związku z sytuacją wojenną na Ukrainie. Według ekspertów z dziedziny atomistyki w Polsce, wzrost promieniowania jonizującego jest wynikiem naturalnie występującego zjawiska. Ten wzrost został zauważony zarówno w Polsce, jak i w innych częściach Europy, ze względu na niedawne opady deszczu, które przeszły przez kontynent.

„Regularne podwyższenia mocy dawki są zjawiskiem naturalnym i występują np. w przypadku opadów atmosferycznych. Przez kontynent, w tym przez Polskę przechodzi entrance atmosferyczny, który przynosi niekiedy znaczne opady deszczu. To not less than one właśnie powodują „skoki” na wykresach.” – możemy przeczytać na stronie PAA.

Zatem wypowiedź Patruszewa sugerująca, że pojawienie się radioaktywnej chmury jest konsekwencją „niszczenia na Ukrainie amunicji zawierającej zubożony uran, dostarczanej przez Zachód Ukrainie” jest kompletnie wyssana z Palca.

„W związku z coraz liczniej powielanymi w mediach nieprawdziwymi informacjami na temat zagrożenia radiacyjnego w Polsce, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że sytuacja radiacyjna w kraju jest w normie. Prosimy o sprawdzanie informacji na temat sytuacji radiacyjnej kraju tylko w oficjalnych i rzetelnych źródłach. Państwowa Agencja Atomistyki nadzoruje sytuację radiacyjną w kraju 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.” – dodaje Państwowa Agencja Atomistyki.

Przeczytaj całość tutaj: Radioaktywna chmura nad Polską?! Państwowa Agencja Atomistyki wydaje komunikat

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

calkowicie-za-darmo-1300-zlotych-na-konto.-uruchomiono-dochod-gwarantowany

Całkowicie za darmo 1300 złotych na konto. Uruchomiono dochód gwarantowany

stracisz-swoje-prawo-jazdy-jak-skonczyles-65-lat.-unia-europejska-wprowadza-nowe-przepisy

Stracisz swoje prawo jazdy jak skończyłeś 65 lat. Unia Europejska wprowadza nowe przepisy