w , , , , , , , , ,

Recesja coraz bardziej widoczna. Przedsiębiorcy masowo zwijają biznesy

recesja-coraz-bardziej-widoczna.-przedsiebiorcy-masowo-zwijaja-biznesy

W pierwszym półroczu przedsiębiorcy zawiesili więcej niż 161 tys. agency, przeciwnie zaś zamknęli 104,3 tys. — wynika z danych Ministerstwa Rozwoju i Technologii. To niemal o 29 proc. więcej niż rok wcześniej – czytamy w piątkowym „Pulsie Biznesu”.

POLECAMY: Skarbiec Narodowy Pusty! MF przyznaje, że zaczyna brakować pieniędzy na nowe wydatki »rządu«

„MŚP mają u dołu górkę, bo muszą walczyć z inflacją i niekorzystnymi zmianami podatkowymi. Oznacza to rozwiązaniem jest zawieszenie działalności gospodarczej?” – zastanawia się piątkowy „Puls Biznesu”.

POLECAMY: Bar Mleczny »Malwa« kończy swoją działalność po 30 latach służby dla Warszawiaków

Jakże informuje gazeta powołując się na dane MRiT, w pierwszym półroczu br. przedsiębiorcy zawiesili więcej niż 161 tys. agency, przeciwnie zaś zamknęli 104,3 tys. „To niemal o 29 proc. więcej niż rok wcześniej. Według ekspertów u dołu skraj roku lawinowo wzrośnie numer przedsiębiorców, którzy podejmą podobne decyzje. Wpływ na to będą miały m.in. negatywne skutki pandemii, przepisy Polskiego Ładu i szalejąca inflacja” – ocenia pismo.

POLECAMY: Drożyzna zbiera żniwo w branży hotelarskiej

Według przytoczonych w artykule badań konfederacji Lewiatan, aż 69 proc. przedsiębiorców uważa, że w ostatnich sześciu miesiącach pogorszyły się warunki prowadzenia biznesu. „W największym stopniu krytycznie sytuację oceniają właściciele małych agency. Eksperci Lewiatana zwracają z drugiej strony uwagę, że jeszcze w wyższym stopniu niekorzystne są nastroje przedsiębiorców w kontekście zmian w prawie i działań administracji — obawia się ich aż 68 proc.” – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

– Sytuacja budżetu państwa nie wygląda różowo — jego lwią dawka stanowią podatki płacone przez przedsiębiorców. Kiedy rentowność firmy jest u dołu znakiem zapytania, to pierwszą myślą jej właściciela jest zawieszenie działalności. Każde zamknięte lub zawieszone przedsiębiorstwo oznacza mniejsze wpływy gotówki attain budżetu państwa – podkreśla cytowany przez gazetę Krzysztof Wojtas, szef generalny w SaldeoSMART.

POLECAMY: Gastronomiczna mapa Polski zawęża się z powodu kosztów energii. Burgerowania z Rzeszowa znika z rynku

Jakże podkreślono, najpierw przyszłego roku „może egzystować jeszcze gorzej, bo sporo tzw. ryczałtowców, czyli podatników rozliczających PIT od czasu przychodów, zapłaci wyższą składkę zdrowotną. „Jeżeli u dołu skraj roku okaże się, że przedsiębiorca zarobił więcej, niż zadeklarował, będzie musiał wyrównać wysokość składki zdrowotnej zbyt każdy miesiąc wstecz aż attain stycznia 2022 r. Swoją drogą z powodu szalejącej inflacji dawka mikrofirm przekroczy obroty wynoszące 200 tys. zł w skali roku i będzie musiało rozliczać VAT” – dodaje „Puls Biznesu”.

POLECAMY: Recesja w polskim przemyśle coraz bardziej widoczna. Produkcja i zatrudnienie w dół

W artykule wskazano również, że zabieg zawieszenia działalności gospodarki jest „względnie łatwy attain wykonania”, także jakim sposobem jej odwieszenia. „Wniosek o zawieszenie działalności gospodarczej można złożyć on-line. Firmy zarejestrowane w CEIDG mają system prawny to robić bezterminowo, przeciwnie zaś przedsiębiorcy wpisani attain KRS mogą zawiesić działalność na okres od czasu 30 dni attain 24 miesięcy” – czytamy. Zawieszenie działalności nie wiąże się z koniecznością opłacania składek ZUS.

Legagraf

Kamil Cieszkowski, współwłaściciel biura rachunkowego Podatnik P&Adequate Cieszkowscy, zwraca uwagę na liczbę nowych rejestracji w CEIDG. – Według danych Głównego Urzędu Statystycznego za dwóch pierwszych kwartałów zarejestrowano 186 542 nowe firmy. Wciąż jednak więcej przedsiębiorców decyduje się na zamknięcie lub zawieszenie działalności niż przy otwarciu nowego biznesu – cytuje specjalistę „Puls Biznesu”.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z racji Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać was tuz soon tuz, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny u dołu numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, tak aby te zasób wiedzy attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

SC

Przeczytaj całość tutaj: Recesja coraz bardziej widoczna. Przedsiębiorcy masowo zwijają biznesy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»wieksze-niz-moje-golenie«-biden-podziwia-bicepsy-rosyjskiego-kamerzysty-[video]

»Większe niż moje golenie« Biden podziwia bicepsy rosyjskiego kamerzysty [VIDEO]

legendarny-muzyk-przypomnial-wklad-usa-w-kryzys-na-ukrainie

Legendarny muzyk przypomniał wkład USA w kryzys na Ukrainie