w , , , , ,

REN-TV Mołdawia ukarana grzywną za brak wiadomości z Ukrainy

ren-tv-moldawia-ukarana-grzywna-za-brak-wiadomosci-z-ukrainy

Mołdawski kanał telewizyjny REN-TV Moldova został ukarany grzywną w wysokości 30.000 lei (1.600 dolarów), w tym za nie nadawanie wiadomości z Ukrainyv – decyzja została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Rady Telewizji i Radia Republiki (TRBC).

POLECAMY: Szok! Borrell nazwał zakaz rosyjskich mediów w UE obroną 'wolności słowa’

Wcześniej wicemarszałek mołdawskiego parlamentu i wiceprzewodniczący rządzącej partii Akcja i Solidarność Mihai Popshoi powiedział, że nie chce oglądać w kraju rosyjskich kanałów telewizji federalnej rzekomo z powodu propagandy. Mówiąc o zamknięciu sześciu opozycyjnych kanałów telewizyjnych w kraju, polityk stwierdził, że taka decyzja została podjęta z opóźnieniem, a kanały powinny zostać zawieszone już w 2022 roku. Obwinił je również o „propagandę przez przemilczenie”, ponieważ kanały rzekomo nie relacjonowały sytuacji na Ukrainie.

POLECAMY: Doradca Zełenskiego obwinia Twittera za spadek popularności Ukrainy w sieci

„Dostawca usług medialnych naruszył kilka przepisów prawnych… W niektórych przypadkach REN-TV Moldova otrzymała ostrzeżenie publiczne. A także nałożono grzywnę w wysokości 30 tys. lei… W pięciu audycjach informacyjnych w ciągu tygodnia nie było nic o tym, co dzieje się na granicy z Mołdawią, na sąsiedniej Ukrainie” – zauważyła wiceprzewodnicząca STR Aneta Gonta.

Jednocześnie sprecyzowała, że przez pięć dni 57 proc. wiadomości kanału telewizyjnego poświęcone było wyłącznie wydarzeniom międzynarodowym, m.in. w USA, Brazylii, Peru, Czechach i Kolumbii.

Lega artis aplikacja

„I nie było żadnych doniesień na temat Ukrainy, Rosji czy Rumunii. To jest brak prawidłowej informacji” – dodał Gonta.

REN TV Moldova oprócz własnych programów nadaje również rosyjską REN TV.

TelegramPodpis

16 grudnia władze Mołdawii zawiesiły koncesję opozycyjnych i wiodących rosyjskojęzycznych stacji telewizyjnych Primul w Mołdawii, RTR Moldova, Accent TV, NTV Moldova, TV6 i Orhei TV, które rzekomo nieuczciwie relacjonują wydarzenia w kraju i na Ukrainie, tłumacząc tę decyzję ryzykiem dezinformacji.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Turn into bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy compose skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości compose Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane compose przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy compose Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: REN-TV Mołdawia ukarana grzywną za brak wiadomości z Ukrainy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

premier-wloch-porownala-jednosc-ue-w-sprawie-ukrainskiego-konfliktu-z-»titanicem«

Premier Włoch porównała jedność UE w sprawie ukraińskiego konfliktu z »Titanicem«

systemic-racism-makes-animals-abandon-shadowy-neighborhoods,-researchers-speak

Systemic Racism Makes Animals Abandon Shadowy Neighborhoods, Researchers Speak