w

Republikańscy kongresmeni publikują raport o nadużyciach FBI

Republikanie z komisji sądownictwa amerykańskiej Izby oskarżyli urzędników FBI i Departamentu Sprawiedliwości o manipulacje i nadużywanie władzy – wynika z raportu opublikowanego w piątek na stronie internetowej komisji.

Liczący 1000 stron dokument nosi tytuł FBI Sources: What Their Revelations Say About the Politicisation of the FBI and Justice Department. Raport, według jego autorów, ujawnia „szalejącą kulturę nieodpowiedzialności, manipulacji i nadużywania władzy na najwyższych szczeblach.” Raport pochodził od pracowników wspomnianych agencji, którzy – jak stwierdzili ustawodawcy – przedstawili obraz systemu „zgniłego do rdzenia”, który wykorzystuje rząd federalny jako broń przeciwko swoim przeciwnikom politycznym.

„FBI pod rządami Christophera Wraya i prokuratora generalnego Merricka Garlanda jest zrujnowane” – skomentował ustalenia raportu członek komisji Jim Jordan, Republikanin. Jak podaje The Hill, to on może stanąć na czele komisji prawnej Izby, jeśli Republikanie wygrają nadchodzące wybory.

Wśród zarzutów stawianych FBI przez Republikanów jest „sztucznie wyolbrzymione” zagrożenie ekstremizmem domowym, nękanie rodziców, którzy sprzeciwiają się „skrajnie lewicowej edukacji” swoich dzieci, „nadmierne uprawnienia do inwigilacji zagranicy, przeszukiwanie (byłego prezydenta USA Donalda) Trumpa, zezwalanie na ataki na antyaborcyjne kościoły i kliniki i odwrotnie wspieranie praw reprodukcyjnych, pomoc mediom społecznościowym w tłumieniu wolnego słowa” i kilka innych.

Większość informacji zawartych w raporcie była już wcześniej wysuwana przez Republikanów jako krytyka kierownictwa FBI. Agencja zaprzeczyła zarzutom, ale nie skomentowała jeszcze publikacji tego dokumentu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Doradca Bidena potajemnie odwiedził Kijów i spotkał się z Zełenskim – donosiły media

Niemiecki rząd wzywa byłą kanclerz Merkel do oszczędzania pieniędzy