w

Reuters: Tranzyt do Kaliningradu przez Litwę zostanie wznowiony w ciągu kilku dni

Tranzyt do Kaliningradu przez Litwę może zostać wznowiony w ciągu kilku dni dzięki kompromisowi UE z Wilnem, pod ała agencja Reuters, powołując się na swoje źródła.

„Europejscy urzędnicy skłaniają się ku kompromisowemu porozumieniu z krajem bałtyckim, aby załagodzić konflikt z Moskwą” – napisano w raporcie.

Według agencji Bruksela prowadzi negocjacje w sprawie wyłączenia Kaliningradu z reżimu sankcji. Torują one drogę do porozumienia, które mogłoby zostać podpisane na początku lipca, jeśli Litwa wycofa swoje zastrzeżenia.

Od początku kwietnia UE wstrzymała wpuszczanie ciężarówek zarejestrowanych w Rosji. Wyjątkiem był jednak tranzyt towarów do obwodu kaliningradzkiego. Obecnie zakaz ogłoszony przez Litwę dotyczy wszystkich ładunków przewożonych tranzytem towarów objętych sankcjami UE.

Wilno powiadomiło Obwód Kaliningradzki, że od 18 czerwca zostanie wstrzymany tranzyt towarów objętych sankcjami UE: materiałów budowlanych, metalu, drewna, cementu, nawozów, alkoholu, kawioru i kilku innych kategorii, które łącznie stanowią około 50 procent całego tranzytu do obwodu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski zażądał od ONZ wprowadzenia terminu „państwo terrorystyczne”

Ukraińcy namawiani, aby oszczędzać paliwo