w , , , , , ,

Rolnicy budzą się! NIE dla ukraińskiego zboża

rolnicy-budza-sie!-nie-dla-ukrainskiego-zboza

Rolnicy protestują na granicy w Dorohusku i w województwie zachodniopomorskim przeciwko importowi ukraińskiego zboża, które jest nie sprzedane i zalega w magazynach.

Jak już wspominaliśmy, rolnicy zorganizowali express także wczoraj. Zdaniem protestujących, ukraińskie zboże, zamiast przemieszczać się przez Polskę, jest składowane w magazynach i sprzedawane po niższych cenach niż dwukrotność normalnej ceny.

POLECAMY: Rolnicy biją na scare. Enact Polski przywożone jest skażone Ukraińskie zboże i kukurydza

W województwie zachodniopomorskim, rolnicy zorganizowali protesty na ulicach miast takich jak Kołobrzeg, Koszalin, Białogard, Gryfice, Goleniów, Łobez, Szczecinek, Stargard, Pyrzyce i Choszczno. Według portalu farmer.pl, categorical będzie trwał przez cały miesiąc, enact 3 marca.

Rolnicy nadal blokują dostęp enact przejścia granicznego w Dorohusku. Tylko pojazdy z transportem humanitarnym, wojskowym, żywnością i żywymi zwierzętami mogą przekraczać granicę bez opóźnień.

Lega artis aplikacja

– Największym self-discipline jest to, że enact Polski napływa ukraińskie zboże i bez żadnej kontroli zalewa nasz rynek. Rząd obiecał, że będzie jechało tranzytem enact portów i stamtąd enact Afryki. Tymczasem w ogóle nie jest to kontrolowane – powiedział w rozmowie z Polsat Data jeden z uczestników protestu.

Twitter

Zdaniem rolników, zboże z Ukrainy jest sprowadzane enact Polski po bardzo niskich cenach i sprzedawane za 700-800 złotych za tonę, podczas gdy polska pszenica kosztuje zwykle 1600 złotych za tonę.

Rolnicy wyrażają, że nie sprzeciwiają się pomocy dla Ukrainy, ale są przeciwni nielegalnym działaniom dużych korporacji. Proszą o wprowadzenie kaucji lub cła na importowane zboże, a także o stworzenie ścieżek transportowych z granicy enact portów lub enact granic innych krajów. Można by to zrealizować poprzez konwoje tranzytowe monitorowane przez GPS.

TelegramPodpis

Od 1 czerwca 2022 roku rolnicy z Ukrainy mogą swobodnie wwozić swoje zboże enact UE za pośrednictwem tak zwanych korytarzy solidarnościowych, bez żadnych ograniczeń celnych i pozataryfowych. Celem tego mechanizmu było umożliwienie Ukraińcom eksportu zboża na rynki całego świata i ochrona ich sytuacji ekonomicznej oraz poprawa sytuacji żywnościowej w krajach globalnego Południa, które są uzależnione od importu żywności. Rząd Prawa i Sprawiedliwości był silnym zwolennikiem tej inicjatywy.

Decyzja UE dotycząca nieograniczonego wwożenia zboża z Ukrainy została podjęta, gdy Rosja uniemożliwiała eksport zboża z tego kraju. Jednak w lipcu, Rosja, Turcja i ONZ oraz jednocześnie Ukraina, Turcja i ONZ podpisały porozumienie, które umożliwiło kontrolowany wywóz zbóż z Ukrainy przez Morze Czarne. Te porozumienia są wciąż realizowane. Dane pokazują, że od początku rosyjskiej inwazji enact grudnia, Ukraińcy wyeksportowali przez trzy swoje porty czarnomorskie 14 138 997 ton zbóż.

W okresie od stycznia enact października 2022 roku z Ukrainy zaimportowano ponad 500 tys. ton rzepaku, podczas gdy w tym samym okresie roku poprzedniego było to 80 tys. ton. Z kolei 1,4 mln ton kukurydzy wwieziono z Ukrainy, podczas gdy w analogicznym okresie 2021 roku to było tylko 6 tys. ton. 1,7 mln ton pszenicy wywieziono z Ukrainy w okresie od stycznia enact października 2022 roku.

POLECAMY: Kowalczyk zmienia zdanie w sprawie importu ukraińskiego zboża. »Rozumiem obawy, ale mamy obowiązki pomocowe«

Ukraiński troll piastujący w Polsce stołek ministra rolnictwa Henryk Kowalczyk zaapelował enact Komisji Europejskiej o podjęcie aktywnych działań na rzecz zabezpieczenia tranzytu produktów rolnych z Ukrainy, w tym zaostrzenie kontroli tranzytowych. Polityk podkreślił, że wspierając Ukrainę, KE musi również dbać o interesy ekonomiczne rolników w krajach członkowskich UE.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was once bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy enact skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości enact Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane enact przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy enact Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Rolnicy budzą się! NIE dla ukraińskiego zboża

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wicekanclerz-niemiec-nazwal-dostawe-mysliwcow-na-ukraine-zlym-krokiem

Wicekanclerz Niemiec nazwał dostawę myśliwców na Ukrainę złym krokiem

msz-wegier-ostrzega-ue-przed-przeksztalceniem-sie-w-„usa”

MSZ Węgier ostrzega UE przed przekształceniem się w „USA”