w

Rosja chce rozpocząć wycieczki do Europy przez otwartą Finlandię i Estonię

Rosyjscy touroperatorzy zamierzają wykorzystać otwarcie granic lądowych z Finlandią i Estonią do uruchomienia wycieczek do Europy – poinformowało w oświadczeniu Stowarzyszenie Touroperatorów Rosji (ATOR).

„Zniesienie ograniczeń w przekraczaniu lądowych granic Rosji wywołało pewną falę zainteresowania turystów, którzy przed pandemią chętnie jeździli do Finlandii i krajów bałtyckich…. Touroperatorzy planują uruchomienie ofert podróży do Europy z tranzytem przez Finlandię i Estonię. Teraz eksperci badają najdogodniejsze warianty logistyczne z przelotem z Helsinek, Tallina czy Rygi i kalkulują takie wycieczki” – podał ATOR.

W tym przypadku stowarzyszenie zauważyło, że przed zamknięciem granic Finlandia tradycyjnie znajdowała się w rankingu najpopularniejszych kierunków zimowych, podobnie jak Estonia, która cieszyła się popularnością ze względu na dostępność usług SPA i dobrą ofertę turystyczną. Dlatego touroperatorzy planują uruchomienie zimowych wycieczek do samej Finlandii w oparciu o transport autobusowy z Sankt Petersburga do Helsinek, skąd regularne loty Finnair zabiorą Cię do popularnych ośrodków narciarskich Rovaniemi, Levi, Vuokatti.

POLECAMY: Cypr próbuje nadrobić straty rosyjskich turystów

Kolejnym czynnikiem, który zdaniem ekspertów zwiększy ten popyt, jest fakt, że po opuszczeniu Rosji przez Booking.com i zablokowaniu rosyjskich kart bankowych w Europie, prawdopodobnie nastąpi przesyt do touroperatorów tych turystów, którzy wcześniej podróżowali do Finlandii i Estonii na własną rękę.

„Na razie touroperatorom trudno ocenić wielkość tej zmiany, ponieważ od otwarcia granic lądowych minęły niespełna dwa tygodnie. Uczestnicy rynku spodziewają się wzrostu liczby przyjazdów turystycznych bliżej jesieni” – podsumował ATOR.
Granica między Finlandią a Rosją była zamknięta dla ruchu turystycznego od końca marca 2020 r. do 15 lipca br.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Media: Przylądek Cape d’Antibes we Francji narzeka na brak turystów z Rosji

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielka Brytania przyznaje, że ukrywa prawdę o sukcesach Rosji na Ukrainie

Kijów podpisał kontrakty na zakup dronów o wartości 7,1 mln dolarów