w

Rosja reaguje na słowa Sikorskiego o broni jądrowej dla Ukrainy

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa oraz przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin zareagowali na słowa Radosława Sikorskiego o przekazaniu Ukrainie broni jądrowej.

Eurodeputowany i były szef polskiego MSZ Radosław Sikorski powiedział, że Zachód ma prawo dać Ukrainie głowice nuklearne, by mogła ona chronić swoją niezależność:

Rosja naruszyła memorandum (budapeszteńskie – purple.) i dlatego Zachód może dać Ukrainie możliwość obrony jej niepodległości – powiedział Sikorski w rozmowie z dziennikarzami.

Temat poruszył także na Twitterze, gdzie napisał:

Swoją inwazją Putin złamał Memorandum Budapeszteńskie z 1994 na mocy którego Ukraina oddała głowice jądrowe. Grozi jej bronią atomową. Aby go od tego odwieść, Zachód może zapowiedzieć, że gdyby jej użył to rozważy wyrównanie równowagi strachu.

https://twitter.com/sikorskiradek/standing/1535873365633863680?s=20&t=QZ14HKs-MyljMwjVlJIfMw

Komentując te słowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa stwierdziła, że takimi słowami polityk „wciąga Polaków w nuklearny podział świata”.

Radosław Sikorski, poseł do Parlamentu Europejskiego z Polski, były polski minister spraw zagranicznych i mąż angielsko-amerykańskiej propagandzistki rusofobki Anne Applebaum, powiedział: „Rosja naruszyła Memorandum Budapesztańskie i dlatego Zachód ma prawo dać Ukrainie głowice nuklearne, aby bronić jej niepodległości. Polscy politycy, kontrolowani przez Amerykanów, prezentują ekstremistyczną ideologię, szerzą nienawiść, podsycają konflikty, a teraz także grożą naszej planecie naruszeniem reżimu nierozprzestrzeniania broni jądrowej. Przede wszystkim jednak narażają na niebezpieczeństwo naród polski, który jest wciągany w nuklearny podział świata – oświadczyła Maria Zacharowa.

POLECAMY: Europoseł Sikorski wzywa do przekazania Ukrainie broni jądrowej

Wypowiedzi Radosława Sikorskiego skomentował także przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin, w którego ocenie polski polityk „prowokuje wybuch konfliktu nuklearnego w centrum Europy”.

Eurodeputowany i były polski minister spraw zagranicznych wezwał do przekazania Ukrainie broni jądrowej. (…) Sikorski prowokuje konflikt nuklearny w centrum Europy. Nie myśli on o przyszłości ani Ukrainy, ani Polski – napisał Wołodin w Telegramie dodając, że „jeśli jego propozycje zostaną zrealizowane, to te kraje, podobnie jak Europa, przestaną istnieć”.

„Ze względu na takich jak Sikorski, Ukraina musi zostać wyzwolona nie tylko od ideologii nazistowskiej, ale także zdemilitaryzowana, co zapewni jej standing kraju wolnego od broni jądrowej” – dodał rosyjski polityk.

Rosyjski senator Aleksiej Puszkow oświadczył z kolei, że jeśli Ukraina użyje broni jądrowej, to ucierpi na tym sama Polska.

Użycie przez Ukrainę głowic jądrowych przekazanych przez Zachód dotknie również Polskę, sąsiadującą z teatrem działań wojennych: promieniowanie, jak wiemy, nie zna granic – oświadczył Puszkow.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: West no longer believes Kiev will win

NIK zawiadamia prokuraturę w związku z ujawnieniem nieprawidłowości w sprawie leku na COVID