w

Rosną obawy, że Chiny mogą ukrywać rakiety w kontenerowcach na całym świecie

Nowy, oszałamiający raport twierdzi, że Chiny „potajemnie rozwijają pociski przypominające konia trojańskiego ukryte w kontenerach transportowych” w czasie, gdy transport i logistyka są kluczowymi obszarami zainteresowania na świecie.

Nowe zarzuty, poruszone w raporcie The US Sun , stwierdzają, że pociski mogą zostać „uwolnione w portach wroga” i zostaną ukryte wśród ogromnej floty frachtowców i statków rybackich kraju – które następnie mogą zostać „zamienione na okręty wojenne” przy użyciu tajne pociski.

Raport mówi, że pociski mogłyby „bezproblemowo łączyć się” z setkami innych kontenerów na pokładach statków. W przypadku wojny statki żeglugowe są trudniejsze do zlokalizowania niż okręty wojenne, zauważa raport. 

Rick Fisher, starszy pracownik azjatyckich spraw wojskowych w Międzynarodowym Centrum Oceny i Strategii, powiedział o potencjalnej strategii dotyczącej konia trojańskiego, że „prawdopodobnie” Chiny mają niezbędne pociski. 

Emerytowany kapitan marynarki wojennej Jim Fanell, były szef wywiadu Floty Pacyfiku, powiedział Słońcu, że takie statki mogą „stanowić znaczące zagrożenie” dla marynarki wojennej USA.

Pomysł na takie pociski wyszedł na jaw w 2016 roku podczas targów uzbrojenia. Od tego czasu pojawiły się spekulacje, że mogą służyć w chińskich siłach zbrojnych. 

Fisher twierdzi, że ten rodzaj broni pasuje do strategii wojskowej Chin i może być używany po przemyceniu do zagranicznych portów na całym świecie. 

„Chińskie preferencje strategiczne dotyczące zaskoczenia zdecydowanie przemawiałyby za zakupem” pocisków – powiedział. Można je umieścić na „niepozornych małych chińskich statkach w celu przeprowadzania niespodziewanych nalotów rakietowych na obronę brzegową, aby pomóc w podążaniu za desantowymi lub powietrznymi siłami inwazyjnymi” – kontynuował. 

„Zaoferowaliby przywódcom Chin szeroki wachlarz opcji”, kontynuował, w tym „wykorzystanie większych kontenerowców, tysięcy statków rybackich lub kontenerów przechowywanych w portach, do podejmowania ataków wojskowych lub terrorystycznych w sposób, którego można odmówić w razie potrzeby”. .

„KPCh (Chińska Partia Komunistyczna) jest w pełni zdolna do używania kontenerowych rakiet do siania chaosu w razie potrzeby” – dodał.

Spekulował również o potencjalnym użyciu EMP w połączeniu z takimi pociskami. 

Doszedł do wniosku: „Wybuch EMP może zniszczyć elektronikę [okrętów podwodnych] i całej bazy bez konieczności wystrzeliwania pocisku nuklearnego z Chin. Waszyngton byłby pogrążony w chaosie , nie wiedziałby, przeciwko komu wziąć odwet, a być może Chiny używają amerykańskich odwrócenie uwagi, aby rozpocząć swój prawdziwy cel, militarny podbój Tajwanu”.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hiszpania zatwierdza szczepionkę COVID dla dzieci w wieku 5-11 lat

Premier Nowej Zelandii przyznaje, że „Nie będzie końca programu szczepień”