w

Rosyjska filia Google złożyła wniosek o upadłość

Wniosek o ogłoszenie upadłości, złożony poprzedniego dnia przez Google LLC, rosyjski oddział amerykańskiej korporacji, został zarejestrowany przez Sąd Arbitrażowy w Moskwie.

Nie wyznaczono jeszcze daty przeglądu ważności wniosku.

Rosyjska spółka ogłosiła plany ogłoszenia upadłości na drodze sądowej już 18 maja. Następnie na portalu Federalnego Rejestru Podmiotów Prawnych pojawił się odpowiedni wpis.

Firma Google LLC wyjaśniła, że złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości, ponieważ od 22 marca spodziewała się ogłoszenia własnej upadłości. Firma nie podała kwoty zaległych zobowiązań, ale wiadomo, że w grudniu ubiegłego roku na osobę prawną nałożono karę w wysokości 7,2 mld rubli za nieusunięcie niedozwolonych informacji.

Ponadto sąd nakazał Google odblokowanie konta Tsargradu w serwisie YouTube w ramach postępowania arbitrażowego wytoczonego przez kanał telewizyjny, nakładając stopniowo wyższą karę za każdy dzień niezastosowania się do wyroku.

Komornicy sądowi zajęli konta spółki LLC.

Na początku kwietnia do Tsargradu przekazano miliard rubli. Dalsze naliczanie grzywny zostało zawieszone do września, ale wszystkie pieniądze, które wpływają na zajęte konto Google, trafiają do depozytu komorniczego. Według przedstawiciela rosyjskiej filii amerykańskiej korporacji, w kwietniu zgromadzono tam już dziewięć miliardów rubli.

Moskiewski Sąd Arbitrażowy podjął kilka innych spraw przeciwko Google i jego spółce zależnej o odblokowanie kanałów YouTube różnych rosyjskich mediów. W ramach tych spraw zajęto również konta i aktywa o wartości kilku miliardów.

POLECAMY: Google i Meta w tarapatach. Komornicy w Rosji wszczynają egzekucję grzywien

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski skomentował decyzję KE w sprawie statusu kandydata Ukrainy

Die Ukraine wird 2023 keine Eurovision ausrichten können