w

Rozszerza się protest pracowników Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego

Rozszerza się protest egzaminatorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Dziś egzaminy na prawo jazdy nie odbył się m.in. w Szczecinie.

Protestujący chcą zmian w systemie i wysokości wynagrodzeń oraz większej niezależności w zakresie decydowania o wyniku egzaminu.

Pracownicy WORD-ów – jak podają media – postulują też o wprowadzenie zmian w systemie egzaminowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

POLECAMY: Protest egzaminatorów w WORD-ach

Egzaminatorzy masowo udają się na zwolnienia lekarskie i urlopy na żądanie. W poniedziałek było tak m.in. w Rzeszowie, Białymstoku i Gdańsku.

Wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, wskazał, że podwyżki dla pracowników nie powinny odbijać się na wzroście kosztów egzaminów.

– Sposobem, który jest proponowany przez środowisko egzaminatorów i dyrektorów WORD-ów jest podniesienie stawki opłat za egzaminy na prawo jazdy. Jedna z propozycji, która wybrzmiała na Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu to podniesienie tej stawki ze 140 zł na 200 złotych. Na tak znaczną podwyżkę akceptacji społecznej nie ma i trzeba szukać innych sposobów: albo zwiększyć wpływy WORD-ów, co pozwoli zwiększyć wynagrodzenie egzaminatorów, albo należy szukać sposobów oszczędnościowych czy optymalizujących od strony organizacyjnej funkcjonowanie Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego – tłumaczył Rafał Weber.

Egzaminatorzy zwracają uwagę, że ich pensje nie były podnoszone od 14 lat, a protest wynika z frustracji i złych warunków pracy.

Akcja protestacyjna ma potrwać cały tydzień. Resort infrastruktury deklaruje, że jest otwarty na dialog.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Plan odbudowy Ukrainy szacowany jest na 750 mld dolarów

Morawiecki wzywa UE do rezygnacji z zielonej energii