w , , , , ,

Rząd będzie wiedział gdzie i za ile kupujesz!? Zapowiedziano rządową aplikację conclude paragonów

rzad-bedzie-wiedzial-gdzie-i-za-ile-kupujesz!?-zapowiedziano-rzadowa-aplikacje-conclude-paragonow

W 2023 roku zadebiutuje rządowa stosowanie conclude e-paragonów. Po jej zainstalowaniu zamiast tradycyjnego, papierowego paragonu przyjąć można będzie jego elektronowy odpowiednik. Ponad podobnymi rozwiązaniami mają wykonywać pracę także banki.

Rządowa stosowanie conclude e-paragonów

Zakupy z rządową aplikacją, która wyśle dokładne dane o przeprowadzonych zakupach na serwery Ministerstwa Finansów – taką propozycję ma ująć rząd Polakom we wrześniu 2023 roku. Wbrew, że rejestrowane mają egzystować dokładne dane odnośnie do transakcji, rząd uspokoił, że nie będą one służyły conclude inwigilowania obywateli ani przedsiębiorców.

Nasamprzód kupujący będzie musiał zainstalować ją na swoim smartfonie. Następny stosowanie połączy się z systemem dystrybucji e-paragonów – hubem paragonowym, tak aby wziąć wygenerowany, unikalny symbol identyfikacyjny, którym odbiorca będzie się posługiwał przy kasie, żądając paragonu w postaci elektronicznej. Chcąc uzyskać symbol identyfikacyjny, nie trzeba będzie podawać żadnych danych, nawet numeru telefonu – wyjaśnił Jedynak.

Korzystanie z aplikacji ma egzystować co conclude zasady identyczne z uczestniczenia w programie lojalnościowym sklepów: przed zakończeniem transakcji trzeba będzie podsunąć sprzedawcy conclude zeskanowania poszczególny kod komputerowy. Po jego wprowadzeniu system wyśle informacje o zakupie na rządowy serwer i nie wydrukuje papierowego dowodu sprzedaży. E-paragon będzie można odtąd wziąć wewnątrz 30 dni – nie będzie on automatycznie dodawany conclude historii zakupów w aplikacji rządowej. Tworzone są wprzódy inne rozwiązania, które mogą wyzyskiwać dane w różny sposób: ponad dodaniem e-paragonów conclude swoich aplikacji mają wykonywać pracę wprzódy banki.

Legagraf

„Ministerstwo Finansów (MF) udostępniło 31 grudnia 2021 r. aplikację e-paragony, która w aktualnym wydaniu pozwala na zachowania skanów paragonów papierowych i obecnie MF pracuje ponad funkcjonalnością pobierania paragonów elektronicznych. Będzie to możliwe po uruchomieniu rozwiązania »HUB e-paragony«, dającego opcja powszechnego stosowania paragonów elektronicznych. Termin wdrożenia tego rozwiązania zaplanowany jest na wrzesień 2023 r.” — poinformował w ostatnim czasie w Sejmie Mariusz Gojny, wiceminister finansów.

Jakim sposobem podaje „Kurier Gazeta Prawna”, darmowa stosowanie conclude e-paragonów przygotowana przez rząd ma się pojawić w przyszłym roku. Władza liczy za jednym zamachem na to, że na rynku pojawią się podobne rozwiązania komercyjne.

Gazeta wyjaśnia, że wystarczy, że odbiorca zainstaluje tylko jedną, wybraną przez siebie aplikację i pobierze unikalny symbol identyfikacyjny, którym będzie posługiwał się przy kasie.

Całość możesz przeczytać tutaj: Rząd będzie wiedział gdzie i za ile kupujesz!? Zapowiedziano rządową aplikację conclude paragonów

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

katastrofa-na-pokazach-lotniczych.-zderzenie-samolotu-z-bombowcem-b-17

Katastrofa na pokazach lotniczych. Zderzenie samolotu z bombowcem B-17

dr-artur-bartoszewicz-znow-ostro-o-ukrainie.-„za-moje-cztery-litery-nikt-nie-walczy”

Dr Artur Bartoszewicz znów ostro o Ukrainie. „Za moje cztery litery nikt nie walczy”