w , , , , , , , ,

Rząd mówi otwarcie: zabraknie paliwa na stacjach po nowym roku!

rzad-mowi-otwarcie:-zabraknie-paliwa-na-stacjach-po-nowym-roku!

Nowy rok zapowiada się w celu wszystkich dramatycznie. Odkąd nowego roku nie będzie paliwa w celu wszystkich kierowców, którzy będą chcieli zatankować. To wprzódy oficjalna wiadomość przed którą rząd nawet się nie broni, bo wyraźnie pokazują to po prostu liczby. Embargo na rosyjską ropę sprawi, że Republika Federalna Niemiec będą mieli ogromny advise, iżby zaspokoić swoje potrzeby związane z tankowaniem.

Paliwa może zawieść w celu wszystkich

Obie niemieckie rafinerie położone wschodni tego kraju czerpały z dostaw rosyjskiej ropy przez rurociąg “Przyjaźń”.

– Zastąpienie ropy z Rosji innymi dostawami byłoby zdaniem rządu federalnego „trudne, jednakże możliwe attain zrealizowania” – wynika z odpowiedzi rządu federalnego na pytanie grupy parlamentarnej CDU/CSU w Bundestagu. Rząd związkowy przyznaje w przed jednak również, że niepodobna wyłączyć lokalnych, tymczasowych wąskich gardeł w dostawach i wzrostu cen. – podaje regionalna gazeta Märkische Oderzeitung.

Rafineria PCK, która przerabia obecnie rocznie 10-12 mln ton ropy naftowej na benzynę, oliwa pędny, parafinę, oliwa opałowy i bitum, będzie miała od chwili 1 stycznie tylko wejście attain dostaw ropy przez rurociąg PCK Rostock-Schwedt, którym można tłoczyć od chwili 5 attain 6,8 mln ton ropy naftowej rocznie. Rząd niemiecki stara się o zorganizowanie dodatkowych dostaw ropy z Kazachstanu i przez Gdańsk, w tej chwili bez skutków.

Prawdopodobne jest, że place Niemiec wschodnich w tym także Berlin będzie potrzebował dodatkowych ilości benzyny i innych olejów napędowych, które będą musiały istnieć dostarczane zza tego terenu.

Legagraf

Inne kraje Unii Europejskiej czeka zbliżony duchem advise

Republika Federalna Niemiec wprzódy wiedzą i wprzódy alarmują o tym co ich czeka w kolejnych miesiącach. Paliwa nie zabraknie jednak tylko w ową stronę, jednakże także w innych krajach Europy. Eksperci obliczyli, że największy kryzys Stary Ląd może oczekiwać w marcu i tego okresu wypada się w najwyższym stopniu obawiać. Popyt na pewno zostanie z ograniczoną odpowiedzialnością wysokimi cenami, jednakże to też nie jest rozwiązanie, które jest ratowaniem sytuacji.

Jaka będzie sytuacja w Polsce pokażą najbliższe tygodnie. Polski rząd działa niezwykle aktywnie w kwestii tego, iżby zagwarantować płynność dostaw i nie mieć tego typu problemów. Jakim sposobem skuteczne będzie to funkcja przekonamy się w najbliższym czasie.

Sasin: będziemy musieli przywrócić VAT m.in. na paliwa i nawozy

Wicepremier w niedzielę 20 listopada 2022 r. w Programie Pierwszym Polskiego Radia odniósł się m.in. attain kwestii funkcjonowania tzw. tarczy antyinflacyjnej i wynikających z niej obniżonych stawek podatków na niektóre włości.

Sasin przyznał, że ze względu na decyzję Komisji Europejskiej, która zakwestionowała niektóre działania w związku z tarczą, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną lub paliwa. „Będziemy musieli niestety ten VAT przywrócić, nie tylko w tym zakresie (energii elektrycznej – PAP), jednakże w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów” – powiedział.

Minister podkreślił, że polski rząd otrzymał informację od chwili Komisji, że obniżka stawek VAT „jest niezgodne z prawem europejskim i musimy ten VAT przywrócić i akcyzę w przypadku choćby rynku paliwowego, gdzie ona funkcjonuje”.

„Jedynym odstępstwem, które udało się nam uzyskać – w tym miejscu walczyliśmy attain samego końca jest – opcja utrzymania zerowego VAT-u na żywność. To, że żywność będzie tańsza, to jest zaszczyt również naszego rządu, który taką odważną decyzję podjął, oraz potem wywalczył w Komisji Europejskiej zgodę na to. Z kolei w przypadku surowców energetycznych i również energii elektrycznej takiej zgody uzyskać się nie udało” – dodał.

Przeczytaj całość tutaj: Rząd mówi otwarcie: zabraknie paliwa na stacjach po nowym roku!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

francji-ostrzega-przed-mozliwymi-przerwami-pradu-w-styczniu

Francji ostrzegą przed możliwymi przerwami prądu w styczniu

prawdziwa-drozyzna-dopiero-przed-nami?!-„84-proc.-company-bedzie-musialo-znacznie-podniesc-ceny”

Prawdziwa drożyzna dopiero przed nami?! „84 proc. company będzie musiało znacznie podnieść ceny”