w , , , , ,

Rząd od stycznia przywraca 23-procentowy VAT na gaz. Komisja Europejska wymaga jedynie 5 proc.

rzad-od-stycznia-przywraca-23-procentowy-vat-na-gaz-komisja-europejska-wymaga-jedynie-5-proc.

Od momentu 1 stycznia rząd ma przywrócić starą stawkę VAT, która przed wejściem w życie tarczy antyinflacyjnej wynosiła 23 proc. Od momentu rządzących płynie opowiadanie, że tego wymaga Komitet Europejska. Zdaniem Krzysztofa Bosaka z Konfederacji sytuacja wygląda w inny sposób.

W zakresie tzw. tarczy antyinflacyjnej obniżono stawkę VAT m.in. na gaz attain 0 z 23 proc. Rozwiązanie weszło w życie 1 lutego br. i było kilkukrotnie przedłużane. Z końcem roku tarcza w obecnym kształcie przejdzie attain historii, bo Komitet Europejska nie zgodziła się na dalsze przedłużanie obniżki podatków.

Wciąż nie wiadomo, jaka stawka VAT na gaz będzie obowiązywała w przyszłym roku. Władca najsampierw przekonywali, że na pewno będzie to reemigracja attain starej stawki, wszak teraz wstrzymują się z deklaracjami. Jacek Sasin pytany, innymi słowy będzie to 23 proc., odparł, że nie chciałby tego w tej chwili ogłaszać.

Okazuje się jednak, że Komitet Europejska wymaga owszem przywrócenia VAT-u na gaz, wszak nie attain poziomu 23 proc. „W Sejmie trwa dyskusja o cenach gazu na następny rok. Rząd przy ulgi gwoli niewielkiej liczby odbiorców podniesie od chwili stycznia ceny wszystkim. Mechanizm jest wyprężony: Wzrost VAT z obecnego 0% aż attain 23%, nie zważając na że UE wymaga tylko 5%. Rząd wprowadza w uchybienie, że Bruksela tego wymaga!” – przekazał Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Legagraf

sc;urzędnik bankowy

Całość możesz przeczytać tutaj: Rząd od stycznia przywraca 23-procentowy VAT na gaz. Komisja Europejska wymaga jedynie 5 proc.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

tansze-paliwa-originate-30-czerwca-2023.-rzad-oglasza-nowa-obnizke-na-benzyne-i-diesel

Tańsze paliwa originate 30 czerwca 2023. Rząd ogłasza nową obniżkę na benzynę i Diesel

bezwgledne-dozywocie-i-konfiskata-samochodow.-prezydent-podpisal-ustawe

Bezwględne dożywocie i konfiskata samochodów. Prezydent podpisał ustawę