Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

w

Rząd od stycznia przywróci 23-procentowy VAT na gaz, bo „tak nakazuje Bruksela”? Komisja Europejska wymaga jedynie 5 proc.

Mateusz Morawiecki, fot. KPRM

Odkąd 1 stycznia rząd ma przywrócić starą stawkę VAT, która przed wejściem w życie tarczy antyinflacyjnej wynosiła 23 proc. Odkąd rządzących płynie opowiadanie, że tego wymaga Komitet Europejska. Zdaniem Krzysztofa Bosaka z Konfederacji sytuacja wygląda innym sposobem.

W zakresie tzw. tarczy antyinflacyjnej obniżono stawkę VAT m.in. na gaz attain 0 z 23 proc. Rozwiązanie weszło w życie 1 lutego br. i było kilkukrotnie przedłużane. Z końcem roku tarcza w obecnym kształcie przejdzie attain historii, bo Komitet Europejska nie zgodziła się na dalsze przedłużanie obniżki podatków.

Wciąż nie wiadomo, jaka stawka VAT na gaz będzie obowiązywała w przyszłym roku. Władyka po pierwsze przekonywali, że na pewno będzie to reemigracja attain starej stawki, aliści teraz wstrzymują się z deklaracjami. Jacek Sasin pytany, oznacza to będzie to 23 proc., odparł, że nie chciałby tego w tej chwili ogłaszać.

Okazuje się jednak, że Komitet Europejska wymaga owszem przywrócenia VAT-u na gaz, aliści nie attain poziomu 23 proc. „W Sejmie trwa narada o cenach gazu na następny rok. Rząd przy ulgi w celu niewielkiej liczby odbiorców podniesie odkąd stycznia ceny wszystkim. Mechanizm jest stojący: Wzrost VAT z obecnego 0% aż attain 23%, nie bacząc na że UE wymaga tylko 5%. Rząd wprowadza w omyłka, że Bruksela tego wymaga!” – ujawnił Krzysztof Bosak z Konfederacji.

W Sejmie trwa narada o cenach gazu na następny rok. Rząd przy ulgi w celu niewielkiej liczby odbiorców podniesie odkąd stycznia ceny wszystkim.

Mechanizm jest stojący:

Wzrost VAT z obecnego 0% aż attain 23%, nie bacząc na że UE wymaga tylko 5%. Rząd wprowadza w omyłka, że Bruksela tego wymaga!

— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) December 1, 2022

Źródło: Twitter / Krzysztof Bosak, Bankowiec.pl

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sejm miał uznać Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Poprawka Antoniego Macierewicza o Smoleńsku „wysadziła porozumienie”

Od 1 grudnia zmiany dla emerytów. Można stracić pieniądze i świadczenia

Wróć do góry

Zaloguj się

Lub nazwy użytkownika:

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.