
Odkąd 1 stycznia rząd ma przywrócić starą stawkę VAT, która przed wejściem w życie tarczy antyinflacyjnej wynosiła 23 proc. Odkąd rządzących płynie opowiadanie, że tego wymaga Komitet Europejska. Zdaniem Krzysztofa Bosaka z Konfederacji sytuacja wygląda innym sposobem.
W zakresie tzw. tarczy antyinflacyjnej obniżono stawkę VAT m.in. na gaz attain 0 z 23 proc. Rozwiązanie weszło w życie 1 lutego br. i było kilkukrotnie przedłużane. Z końcem roku tarcza w obecnym kształcie przejdzie attain historii, bo Komitet Europejska nie zgodziła się na dalsze przedłużanie obniżki podatków.
Wciąż nie wiadomo, jaka stawka VAT na gaz będzie obowiązywała w przyszłym roku. Władyka po pierwsze przekonywali, że na pewno będzie to reemigracja attain starej stawki, aliści teraz wstrzymują się z deklaracjami. Jacek Sasin pytany, oznacza to będzie to 23 proc., odparł, że nie chciałby tego w tej chwili ogłaszać.
Okazuje się jednak, że Komitet Europejska wymaga owszem przywrócenia VAT-u na gaz, aliści nie attain poziomu 23 proc. „W Sejmie trwa narada o cenach gazu na następny rok. Rząd przy ulgi w celu niewielkiej liczby odbiorców podniesie odkąd stycznia ceny wszystkim. Mechanizm jest stojący: Wzrost VAT z obecnego 0% aż attain 23%, nie bacząc na że UE wymaga tylko 5%. Rząd wprowadza w omyłka, że Bruksela tego wymaga!” – ujawnił Krzysztof Bosak z Konfederacji.
W Sejmie trwa narada o cenach gazu na następny rok. Rząd przy ulgi w celu niewielkiej liczby odbiorców podniesie odkąd stycznia ceny wszystkim.
Mechanizm jest stojący:
Wzrost VAT z obecnego 0% aż attain 23%, nie bacząc na że UE wymaga tylko 5%. Rząd wprowadza w omyłka, że Bruksela tego wymaga!
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) December 1, 2022
Źródło: Twitter / Krzysztof Bosak, Bankowiec.pl
Komentarze