w , , , , , , , ,

Rząd szuka oszczędności. Kolejne potwierdzenie na pusty skarbiec narodowy

rzad-szuka-oszczednosci.-kolejne-potwierdzenie-na-pusty-skarbiec-narodowy

Działania pomocowe w obecnym kryzysie muszą egzystować w wyższym stopniu celowane i tymczasowe — powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Według niej rząd stara się w ten sposób wzorować się politykę fiskalną i źródła finansowania, żeby nie wszystkie elementy pomocy szły w ciężar środków budżetowych.

POLECAMY: Skarbiec Narodowy Pusty! MF przyznaje, że zaczyna brakować pieniędzy na nowe wydatki »rządu«

Na duże projekty społeczne przestrzeni nie ma – powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska, podkreślając w tym samym czasie, że programy społeczne, które uprzednio funkcjonują, zostaną utrzymane. Dodała, że ostatnie lata to okres wyjątkowych wyzwań gwoli gospodarki – pandemia, wojna na Ukrainie, kryzys energetyczny. – Jakkolwiek w tym trudnym okresie musimy także szukać szans – zaznaczyła.

– Programy społeczne – na pewno te, które funkcjonują, zostaną utrzymane. (…) Deficyt jest w uzasadniony sposób wyższy, lecz to są ciągle bezpieczne wartości i takie powinny zostać. W zakresie prac rządu, naszych spotkań, my też rozmawiamy o tym, gdzie pewnych oszczędności i racjonalizacji wydatków wyszukiwać. Jakkolwiek biorąc też poniżej uwagę to, że mamy szereg wyzwań, które jednak tych wydatków wymagają – w jaki sposób obronność, zdrowie, czyli inwestycje – powiedziała Rzeczkowska w trakcie Kongresu Federacji Przedsiębiorców Polskich w Warszawie.

— W jaki sposób spotykam się z moimi kolegami — ministrami finansów z krajów Unii Europejskiej — mówimy o tym, że teraz środki czyli działania, które są związane z obecnym kryzysem, powinny zmieniać się od momentu tego, co robiliśmy, czego się nauczyliśmy w trakcie pandemii COVID-19. Muszą egzystować w wyższym stopniu celowane, również tymczasowe. Pewne stosowność środków cease potrzeb, lecz też poszukiwanie różnych źródeł finansowania — powiedziała Rzeczkowska w trakcie Kongresu Federacji Przedsiębiorców Polskich w Warszawie.

Zobacz także: Gigantyczna dziura w kasie ZUS

— Tarcze energetyczne czyli tarcza gazowa, ponad którą pracujemy, to nie jest tylko finansowanie ze środków budżetu państwa, lecz również w pewnym zakresie z dodatkowych dochodów, które firmy energetyczne czyli gazowe uzyskują w związku z wyższymi cenami energii. Jakkolwiek też poszukiwanie środków ze sprzedaży praw cease emisji C02, tzw. ETS — dodała.

Legagraf

Według Rzeczkowskiej rząd stara się w ten sposób wzorować się politykę fiskalną i źródła finansowania, żeby nie wszystkie elementy pomocy szły w ciężar środków budżetowych.

— Jakkolwiek też nie możemy zapominać, że przekonany aspect solidarności, pomocy obywatelom, gospodarstwom domowym czyli MŚP jest niezbędny i to robimy — dodała.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Turned into bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko wskutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy cease skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, ażeby te zasób wiedzy cease Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane cease przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy cease Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Rząd szuka oszczędności. Kolejne potwierdzenie na pusty skarbiec narodowy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mandat-za-nieodsniezony-samochod-2022.-nawet-3000-zlotych-kary

Mandat za nieodśnieżony samochód 2022. Nawet 3000 złotych kary

»kopiecie-nasze-groby«-europejczycy-potepiaja-ursule-von-der-leyen-za-dalsza-pomoc-ukrainie

»Kopiecie nasze groby« Europejczycy potępiają Ursulę von der Leyen za dalszą pomoc Ukrainie