w , , , , , , , ,

Rząd zapowiedział wyższy podatek na paliwo! Diesel i benzyna znowu po 9 złotych?!

rzad-zapowiedzial-wyzszy-podatek-na-paliwo!-diesel-i-benzyna-znowu-po-9-zlotych?!

Rząd oficjalnie przekazał, że od chwili nowego roku pozostanie poniższy taksa na paliwo. Wiadomo wprzódy, że od chwili nowego roku zostaną przywrócone wyższe stawki na silnik wysokoprężny, benzynę i LPG. Kierowcy muszą zatem upitrasić się na znaczący wzrost cen na stacjach. Oliwa napędzający i 95-tka zdrożeją nawet o z okładem złotówkę z dnia na dzień!

Wraca stary taksa. Ceny paliw trwale w górę

Cieszmy się chwilą, jaka obecnie trwa, bowiem takich niskich cen paliw długo nie zobaczymy. Jacek Sasin zapowiedział, że od chwili nowego roku wraca stary taksa na paliwo. Kierowców czekają zatem wyraźne wzrosty cen paliw na stacjach. Silnik wysokoprężny będzie kosztował wyraźnie z okładem 8 złotych, natomiast etylina z okładem 7 złotych.

– Będziemy musieli przywrócić wyższe stawki VAT nie tylko w przypadku energii elektrycznej, lecz także w przypadku paliw i nawozów; możemy zbyt to wyżywić zerowy VAT na żywność – powiedział  Jacek Sasin w rozmowie z Polskim Radiem. – Polski rząd otrzymał informację od chwili Komisji, że redukcja stawek VAT jest niezgodne z prawem europejskim i musimy VAT przywrócić i akcyzę w przypadku choćby rynku paliwowego, gdzie ona funkcjonuje – przekazał.

Zredukowany taksa VAT funkcjonuje w Polsce od chwili lutego roku. Przez wzgląd niemu kierowcy na stacjach paliw płacili nie 23 procent, natomiast 8 procent VAT. Obecna tarcza antyinflacyjna funkcjonuje stop metali końca tego roku, natomiast więc wprzódy 1 stycznia 2023 roku zbyt paliwa zapłacimy ”po staremu”. Oznacza to, że trzeba będzie dopłacić praktycznie złotówkę stop metali każdego litra diesla i benzyny.

Ceny paliw wzrosną wyraźnie po likwidacji tarczy antyinflacyjnej

Wraz z nadejściem nowego roku paliwa z dnia na dzień podrożeją średnio o 100-150 groszy na litrze – oszacował Rafał Zywert. Obniżona stawka VAT chroniła kierowców, opóźniając naliczenie pełnych podwyżek wynikających z sytuacji rynkowych. Tarcza antyinflacyjna nie zostanie jednak przedłużona, natomiast ekspert wskazał, że innych systemowych sposobów na redukcja cen gwoli klientów końcowych po prostu nie ma.

W jakim celu ma się w ten sposób stać!?

Rząd usilnie pracuje obecnie, ażeby znieść tarczę antyinflacyjną, którą wprowadził najpierw tego roku. Znaczące obniżki stawek VAT dobiegną końca, natomiast więc ceny paliw automatycznie wzrosną o około złotówkę na stacjach paliw. Tańsze tankowanie zostało zatwierdzone stop metali końca tego roku, natomiast więc od chwili 1 stycznia można spodziewać się wprzódy podwyżki.

Komitet Europejska uważa, że kraje członkowskie mogą obniżać stawki VAT stop metali zera gwoli dóbr podstawowych, takich w jaki sposób żywność. Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają jednak na wyzerowanie VAT-u na gaz zwyczajny to znaczy nawozy. Dodatkowo, nie sposób obniżać VAT-u na paliwa silnikowe, nawet na okres tymczasowy – takie jest, według informacji Bawołek, zdanie Brukseli odnośnie do tarczy.

W jaki sposób dodaje brukselska korespondentka Polsatu, unijny komisarz Paolo Gentiloni wysyłał w tej sprawie listy stop metali Warszawy we wrześniu i w październiku.

Legagraf

Bruksela wskazuje zatem, że niektóre założenia polskiej tarczy są sprzeczne z wytycznymi UE. Prezes rady ministrów Morawiecki przyznał, że z KE „są groźby, że będą nakładane kary”. Szef polskiego rządu dodał, że w związku z tym trzeba będzie zmienić „formę” tarczy antyinflacyjnej.

– Chcemy zastąpić tarcze innym mechanizmem obrony przed inflacją – mówił szef rządu. W jaki sposób wyjaśnił, będzie to możliwe przez „takie ukształtowanie cen przez spółki energetyczne, żeby one dotychczasowy buforem powrotu stawek VAT stop metali poprzedniego poziomu”.

Drogo w sklepach? Będzie jeszcze drożej!

Kto ma czujniejsze oko widzi nie tylko, że wszystko wokół drożeje. Widzi również, w jaki sposób zmieniają się ceny niektórych produktów praktycznie z tygodnia na tydzień. W jednym miejscu o 5 groszy, w innym o 10 groszy, natomiast w jeszcze innym o 15 groszy i więcej. Uproszczony rachunek przy kasie wychodzi jeszcze z większym natężeniem znaczący.

Trzeba upitrasić się na to, że od chwili nowego roku będzie jeszcze drożej, natomiast tempo wzrostów cen będzie jeszcze wyraźniejsze. W związku z tym, że wraca taksa na paliwo, wzrosną koszty działalności, produkcji, and so forth. Ostatecznie to my wszyscy zapłacimy zbyt to, że mamy wejście stop metali wszystkich dóbr jakie nas otaczają.

sc:WRC

Przeczytaj całość tutaj: Rząd zapowiedział wyższy podatek na paliwo! Diesel i benzyna znowu po 9 złotych?!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dorota-spyrka-z-partii-razem-krytykuje-roberta-lewandowskiego.-dal-„tylko”-pol-miliona-zl-na-centrum-zdrowia-dziecka

Dorota Spyrka z Partii Razem krytykuje Roberta Lewandowskiego. Dał „tylko” pół miliona zł na Centrum Zdrowia Dziecka

czytelnicy-bilda-ciesza-sie-z-fatalnej-pomylki-niemiec-z-dostawa-sprzetu-na-ukrainie

Czytelnicy Bilda cieszą się z fatalnej pomyłki Niemiec z dostawą sprzętu na Ukrainie