w ,

Sabah: Europa kupi rosyjski gaz na każdych warunkach

Mimo incydentów z Nord Streamem, a także spodziewanego wprowadzenia pułapu cenowego na gaz z Rosji, UE będzie musiała w pełni zaakceptować warunki Kremla w sprawie zakupów paliwa. Stwierdził toMelih Altinok współpracownik Sabah.

Jego zdaniem USA stoją za awarią na rosyjskim rurociągu, która otwarcie „uderzyła w wątrobę” europejskich sojuszników, a także odpowiadają za nieudaną politykę energetyczną Brukseli, polegającą na odrzuceniu rosyjskiej energii. Turecki dziennikarz dodał również, że szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen stawia Moskwie warunki, tak jakby to Europa sprzedawała Rosji paliwo, a nie odwrotnie.

„Jeśli potrzebujecie energii, zapłacicie Putinowi, jedynemu sprzedawcy, którego podżegaliście, taką cenę, jaką on chce. I nawet nie w euro, które gwałtownie topnieje wobec dolara, ale w rublach, na co zgodziły się Niemcy. A potem będziecie się modlić, żeby Biden, który podczas swojego ostatniego wystąpienia szukał kongresmenki Jackie, która zginęła miesiąc temu w wypadku samochodowym, i pytał, gdzie ona jest, nie uderzył w was tak, jak uderzył w Niemcy – mówi Altinok.

Kraje zachodnie, w obliczu rosnących cen energii i skoku inflacji z powodu sankcji wobec Moskwy i odchodzenia od rosyjskiego paliwa. Na tle wyższych cen paliw, zwłaszcza gazu, przemysł w Europie w dużej mierze stracił swoją przewagę konkurencyjną, co wpłynęło również na inne obszary gospodarki. Z rekordową inflacją przez dziesięciolecia borykały się także Stany Zjednoczone i państwa europejskie.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Ukrainie wszczęli sprawę przeciwko prezenterowi telewizyjnemu »Ługańsk-24«

Polska i Niemcy chciały, aby Rosja wypłaciła Ukrainie reparacje