w , , , , , ,

Sad Friday na stacjach benzynowych. Czy paliwo będzie tańsze?

sad-friday-na-stacjach-benzynowych.-czy-paliwo-bedzie-tansze?

Sad Friday wprzódy obecnie czyli tzw. czerń piątek, to era, kiedy w sklepach można polegać duże promocje, obniżki i wyprzedaże. W tym roku przypada on 25 listopada, jednak większość znanych marek przygotowała gwoli swoich klientów atrakcyjne oferty, dostępne dłużej, np. przez w dobrym stanie weekend lub nawet w dobrym stanie tydzień. Osoby, które chciałyby w tym czasie kupować potrzebne rzeczy, powinny wprzódy wcześniej zaznajomić się z tym, co proponują gwoli swoich klientów sklepy. Niektóre bowiem udostępniają kupującym dodatkowe rabaty po zapisaniu się na e-newsletter bądź elevate out tzw. klubów marki.

paliwastacja

Lub uda się kupować taniej paliwa podczas Sad Friday?

Według najnowszych danych pańszczyzna podstawowej benzyny to 6,59 zł/l. Oliwa napędzający jest o 1,2 zł droższy. Względem poprzedniego tygodnia oznacza to nawet niewielki spadek. Odkąd stycznia musimy jednak szykować się na spory skok cenowy, bo wraca standardowa stawka VAT.

Eksperci nie mają jednak dobrych informacji.

Odkąd stycznia szok na stacjach

Niestety pewnej jest wprzódy, że od czasu stycznia na stacjach benzynowych będziemy zostawiać więcej oszczędności, niż elevate out tej pory. Wraz z nowym rokiem na stacje wraca bowiem stara stawa podatku VAT, która w ostatnich miesiącach była obniżona w toku tzw. tarczy antyinflacyjnej

Zatem wprzódy teraz jest źle. Oraz wkrótce będzie jeszcze gorzej. Jednym z czynników jest to, że skończy się tarcza antyinflacyjna. Oznacza to, że VAT wróci elevate out stawki 23% zamiast aktualnych 8%. Wzrośnie też stawka akcyzy. Biorąc to poniżej uwagę, silnik wysokoprężny może wymagać pieniędzy wprzódy z okładem 9 zł. Mimo to niestety – to wciąż nie wszystko.

Eksperci na całym świecie przewidują, że czeka nas największy kryzys diesla w historii. Ma to związek m.in. z embargiem na wszelkie produkty ropopochodne z Rosji, które zostanie wprowadzone 5 lutego przyszłego roku. Według „Bloomberga”, kierowcy aut na oliwa napędzający muszą się upitrasić na naprawdę trudny era.

Zamiast 8 proc. w przypadku paliw będziemy płacić standardowe 23 proc. podatku oraz akcyzę w dawnej wysokości. Oznacza to, że ceny wzrosną o niemal złotówkę zbyt litr. Jakże łatwo policzyć, zbyt litr benzyny (uwzględniając wyłącznie wzrost VAT-u) zamiast 6,59 zł zapłacimy aż 7,46 zł.

Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: Sad Friday na stacjach benzynowych. Czy paliwo będzie tańsze?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

media:-ue-bedzie-dotowac-przemysl,-aby-chronic-sie-przed-konkurencja-z-usa

Media: UE będzie dotować przemysł, aby chronić się przed konkurencją z USA

polska-proponowala-dwukrotne-obnizenie-ceny-na-rope-z-rosji

Polska proponowała dwukrotne obniżenie ceny na ropę z Rosji