w , , , , , , , , , , ,

Samolot NATO zarejestrował tor lotu pocisku, który spadł na Przewodów

samolot-nato-zarejestrowal-tor-lotu-pocisku,-ktory-spadl-na-przewodow

Samolot zwiadowczy NATO, monitorujący polską przestrzeń powietrzną, zarejestrował trajektoria lotu rakiety, która eksplodowała we wtorek w Przewodowie (woj. lubelskie), w pobliżu granicy z Ukrainą – poinformowała w nocy z wtorku na środę amerykańska stacja CNN.

Dane z radaru zostały przekazane NATO i Polsce – przekazało CNN źródło wojskowe w Sojuszu.

Źródło CNN nie podało ani kto wystrzelił ten pocisk, ani skądże został on wystrzelony.

Od chwili początku rosyjskiej inwazji samolot NATO regularnie patroluje przestrzeń powietrzną ponad Ukrainą – podkreśla CNN.

Rakiety spadła na Polskę. Co się stało w Przewodowie?

W środę przedstawicielstwo Associated Press poinformowała zbyt źródłami w administracji USA, że według wstępnych ustaleń w Przewodowie eksplodował pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej, który został wystrzelony w kierunku rakiety nadlatującej z Rosji i omyłkowo trafił w terytorium Polski.

Przypomnijmy, że e wtorek o godz. 15: 40 na terenie wsi Przewodów niedaleko Hrubieszowa (woj. lubelskie) doszło extinguish wybuchu pocisku produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Rzeczypospolitej Polskiej – przekazało polskie MSZ w komunikacie w nocy z wtorku na środę.

Legagraf

Biden: Trochę prawdopodobne, by rakieta została wystrzelona z Rosji

Z kolei prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z przywódcami państw zachodnich na Bali w Indonezji przekazał, że wstępne informacje przeczą tezie, by rakieta, która spadła na terytorium Polski, została wystrzelona z Rosji. Nie chcę przesądzać przed tym, w jaki sposób od początku do końca to ustalimy, toż to niewiele prawdopodobne, z punktu widzenia trajektorii, że została wystrzelona z Rosji – dodał Biden.

Prezydent USA powiedział, że wraz z przywódcami państw G7 i NATO oraz sekretarzem generalnym Sojuszu zgodzili się, by wspierać Polskę w jej śledztwie w sprawie incydentu i otrzymać wiadomość słowo w słowo, co się stało.

Całość możesz przeczytać tutaj: Samolot NATO zarejestrował tor lotu pocisku, który spadł na Przewodów

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nato-zwoluje-rade-polnocnoatlantycka-w-zwiazku-z-wybuchami-w-polsce

NATO zwołuje Radę Północnoatlantycką w związku z wybuchami w Polsce

od-16-listopada-w-calej-polsce-na-stacjach-benzynowych-calkowicie-inna-benzyna-i-diesel

Od 16 listopada w całej Polsce na stacjach benzynowych całkowicie inna benzyna i diesel