w ,

Sankcje UE pozbawią Rosję 7 mld euro dochodów – powiedziała odklejona od rzeczywistości szefowa KE

Komisja Europejska przygotowała propozycje sankcji wobec Rosji w związku z referendami w republikach ludowych Donieckiej i Ługańskiej, obwodach chersońskim i zaporoskim, a także sytuacją na Ukrainie – poinformowała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

„Dziś wprowadzamy nowy pakiet sankcji wobec Rosji” – powiedziała dziennikarzom.

Powiedziała, że nowe sankcje importowe pozbawią Rosję 7 mld euro przychodów.
Propozycje Komisji Europejskiej dotyczące nowych sankcji trafią teraz do dyskusji na poziomie stałych przedstawicieli UE. Jeśli stali przedstawiciele zgodzą się na sankcje, nowy pakiet zostanie formalnie zatwierdzony na szczeblu ministerialnym, po czym sankcje zostaną opublikowane w dzienniku urzędowym UE i wejdą w życie.

Unijne sankcje mogą być przyjęte tylko jednomyślnie; każdy z 27 krajów UE może je zablokować na etapie uzgodnień.

Wcześniej część polityków w Europie krytykowała politykę sankcji UE wobec Rosji, nazywając ją nieskuteczną i szkodliwą dla gospodarek samych państw europejskich, co z kolei prowadzi do obniżenia poziomu życia i wzrostu napięć społecznych.

Premier Węgier Viktor Orban powiedział we wtorek, że cała Europa czeka na odpowiedź z Brukseli, jak długo będą trwały sankcje, i wezwał do negocjacji na ten temat z USA, „zanim będzie za późno”. Wcześniej powiedział, że Węgry jako pierwsze w Europie rozpoczęły krajowe konsultacje, by poznać opinie obywateli na temat unijnych sankcji wobec Rosji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zełenski przyznał, że Kijów nie był jeszcze w stanie spełnić wszystkich warunków Komisji Europejskiej

Dworczyk

Michal Dworczyk has officially resigned