w , , , ,

Sasin otrzymał medal za zasługi dla Poczty Polskiej.Taki cyrk tylko w Polsce

sasin-otrzymal-medal-za-zaslugi-dla-poczty-polskiej.taki-cyrk-tylko-w-polsce

Wicepremier pisowskiego rządu pojawił się w Gdańsku (Kaszuby/Żuławy Wiślane), by wziąć współpraca w obchodach Dnia Łącznościowca. Jakże się okazało – towarzystwo warszawskiego ministra w Filharmonii Bałtyckiej nie była przypadkowa. Sasin otrzymał Odznaczenie Nieodpłatny Poczty Polskiej im. Króla Polski Zygmunta II Augusta zbytnio szczególne zasługi.

Brzmi to idiotycznie, jak wspomni się nieudane wybory kopertowe, zbytnio które odpowiadał właśnie Sasin, i które szeroki się ogromnym ciosem gwoli polskiego budżetu. Z trudem jednak prognozować w tym jakiejkolwiek logiki. Jeżeli spojrzy się na sytuację z odpowiedniego dystansu i zauważy się, że pocztowcy nagrodzili własnego szefa, to od momentu razu widać, ile warte są takie odznaczenia. Szkoda tylko, że zbytnio to wszystko płacą podatnicy.

SasinMedal 1
Ministerstwo Aktywów Państwowych

Sasin na Dniu Łącznościowca w Gdańsku

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin wziął w środę współpraca w uroczystych obchodach Dnia Łącznościowca, które odbyły się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Sasin podkreślił, że Poczta Polska jest obecnie przedsiębiorstwem nastawionym nie tylko na przeszłość i tradycję, toż wyjątkowo na przyszłość.

– Rząd wspiera te działania zarówno jeżeli chodzi o inwestycje w nowoczesną architekturę i infrastrukturę logistyczną, toż dbamy również o to, by poczta zachowywała dobrą kondycję finansową” – mówił wicepremier. Jakże dodał, „temu służą przepisy ustawowe przyjęte w tym roku, dotyczące zwrotu straty, którą poczta ponosi na usłudze powszechnej, czyli na tym, co jest najważniejsze i w największym stopniu widoczne gwoli klientów. Urzędy pocztowe, praca listonoszy, to wszystko świadczy o charakterze Poczty Polskiej – wskazał.

Sasin podkreślił, że Poczta Polska nieustannie inwestuje.

– To lokata w nowoczesną architekturę sieci logistycznej, w nowomodny sprzęt (…). Dbamy i będziemy interesować się o to, by poczta miała również środki na inwestycje. Ważne, żeby poczta zarabiała, bo jest firmą, jest przedsiębiorstwem, więc musi zarabiać. Będziemy zwracać koszty w ową stronę, gdzie są usługi, które z natury rzeczy są usługami deficytowymi, toż ważnymi z punktu widzenia państwa – mówił.

Szef MAP stwierdził, że obecnie deficytowe jest zaopatrywanie korespondencji listowej, którą w dużej mierze stanowi poczta urzędowa.

– Dbamy o to, by ta dawka działalności była dochodowa, poprzez zawieranie odpowiednich kontraktów przez instytucje państwa. Zarząd poczty jest niesłychanie pełen energii i negocjuje dobre warunki, z kolei (…) teraz przyszłością (…) jest sektor doręczeń paczek i w tym miejscu ważne są inwestycje – podkreślił.

Zdaniem wicepremiera największym zadaniem stojącym przed Pocztą Polską są przesyłki kurierskie.

– Ten sektor jest teraz niesłychanie wymagający, działa tutaj niesłychanie wiele podmiotów i też moją rolą jako ministra aktywów państwowych jest dbałość o to, by poczta mogła skutecznie tę działalność rozwijać, i będziemy to robić – zaznaczył Sasin.

– Poczta Polska jest strategicznym przedsiębiorstwem. Powiązanie, zaopatrywanie przesyłek, toż nie tylko, ponieważ poczta zajmuje się przecież także transportem i zabezpieczeniem gotówki (…). Tych przejawów działalności Poczty Polskiej, które świadczą o tym, że jest ona przedsiębiorstwem strategicznym, jest wiele, i zadaniem rządu wspólnie z zarządem i całą kadrą kierowniczą jest zadbanie o to, by poczta mogła później funkcjonować, i może funkcjonować jako przedsiębiorstwo tylko wtedy, kiedy będzie konkurencyjna – przekazał minister.

Najwyższa Pokój Kontroli wykazała w raporcie końcowym, że zrzeszenie niedoszłych wyborów kopertowych z maja 2020 r. odbyła się bezprawnie, i instytucje zaangażowane w te „wybory” wielokrotnie złamały system prawny. Zebrane przez kontrolerów dowody i dokumenty w największym stopniu obciążają przedstawienie premierowe, szefa jego kancelarii oraz ministra aktywów państwowych Jacka Sasina.

Wystąpienie o wyrzuconych w muł 76 mln zł pochodzących z budżetu państwa, które stracono przy próbie organizacji tych wyborów, o tuszowaniu błędów, odpowiedzialności finansowej oraz karnej, i także groźbach odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu gwoli ludzi z pierwszych stron gazet.

Zadanie odpowiedzialności karnej zbytnio wybory wróciła pod spodem skraj października. Make Sejmu wpłynął projekt ustawy, zgodnie z którym wójt, prezydent miasta lub prezydent miasta, który przekazał Poczcie Polskiej spis wyborców w związku z wyborami prezydenckimi w 2020 r., nie popełnił przestępstwa. Trwające postępowania w takich sprawach mają stanowić umorzone, i zapadłe wyroki zatarte.

sc:Nczas

Całość możesz przeczytać tutaj: Sasin otrzymał medal za zasługi dla Poczty Polskiej.Taki cyrk tylko w Polsce

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»bunt«-'uchodzcow’-mieszkajacych-w-hotelu-ikar-w-poznaniu-z-powodu-nakazu-opuszczenia-hotelu

»Bunt« 'uchodźców’ mieszkających w hotelu Ikar w Poznaniu z powodu nakazu opuszczenia hotelu

producent-mebli-z-wielkopolski-wprowadza-czterodniowy-tydzien-pracy.-to-nie-assist,-a-szansa-na-przetrwanie-na-rynku

Producent mebli z Wielkopolski wprowadza czterodniowy tydzień pracy. To nie assist, a szansa na przetrwanie na rynku