w

SBU podejrzewa byłego pracownika Rady Najwyższej o zdradę

Zdjęcie: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) podejrzewa byłego pracownika administracji Rady Najwyższej, który rzekomo został zwerbowany przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa do podłożenia pluskiew w holu budynku w celu zbierania informacji o wizytach zagranicznych delegacji w Kijowie – poinformował w piątek rzecznik Artem Dekhtyarenko.

„Kontrwywiad Służby Bezpieczeństwa ujawnił fakt, że rosyjskie służby specjalne zwerbowały pracownika jednostki wsparcia administracji Rady Najwyższej (VR) Ukrainy. Otrzymał on zadanie zbadania możliwości zainstalowania w salach i holu specjalnych środków technicznych do ukradkowego zbierania informacji – relacjonował Dehtyarenko w Telegramie.

Według SBU podejrzany miał zbierać informacje wywiadowcze na temat wizyt zagranicznych delegacji w ukraińskim parlamencie, w tym ich składu osobowego, treści oficjalnych i nieformalnych rozmów. Jednocześnie, według Dehtyarenki, wszystkie wyznaczone zadania nie zostały wykonane, ponieważ zrezygnował z członkostwa w Radzie. Później został ujawniony przez kontrwywiad SBU podczas próby uzyskania pracy w strategicznym obiekcie w obwodzie żytomierskim.

Trwa śledztwo w ramach sprawy z artykułu „zdrada stanu”. Nie ujawniono jednak nazwiska podejrzanego.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»Pozostaje płakać«: Niemcy wysyłają sygnał do Scholza wygwizdanego podczas przemówienia

Ambasador Ukrainy zainteresował się miejscem, które Australia przestała wynajmować Rosji