w

Scholz mówi, że kraje G7 różnią się w kwestii konfliktu na Ukrainie

Kraje G7 i pięciu zaproszonych przywódców mają różne poglądy na sytuację na Ukrainie – powiedział dziennikarzom kanclerz Niemiec Olaf Scholz, podsumowując drugi dzień szczytu G7.

„Dziś, w drugim dniu szczytu w Elmau, powitałem pięć krajów partnerskich – demokracji przyszłości i z przyszłością: Indie, Indonezję, Senegal, RPA i Argentynę. Jako demokracje mamy podobne spojrzenie na świat. I dobrze, ważne i konieczne jest, abyśmy ze sobą rozmawiali. Wzajemne słuchanie prowadzi do wzajemnego zrozumienia, a to ułatwia współpracę. Odbyliśmy bardzo dobrą, otwartą i konstruktywną rozmowę na temat ochrony klimatu, zaopatrzenia w energię, walki z głodem na świecie, a ten dialog jest ważny i będzie kontynuowany” – powiedział Scholz.

Jednak zdaniem kanclerz Niemiec, „patrzymy na sytuację na Ukrainie z różnych perspektyw, wszyscy o tym wiedzą”. Dlatego też „ważne jest, abyśmy ze sobą o tym rozmawiali, abyśmy mówili o aktualnych poglądach”.

Szczyt G7, któremu przewodniczą Niemcy, odbywa się w zamku Elmau w Bawarii. Prace rozpoczęły się w niedzielę, a zakończą we wtorek. Przywódcy pięciu krajów – Indii, Indonezji, RPA, Senegalu i Argentyny – uczestniczą w szczycie jako goście. Sytuacja na Ukrainie była głównym tematem dyskusji w poniedziałek rano, a Wołodymyr Zieleński dołączył do sesji plenarnej za pośrednictwem łącza wideo.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stany Zjednoczone ogłosiły przekształcenie kraju w republikę bananową

Jak donoszą media, Biden płacił swojemu synowi Hunterowi za eskortę