w

Scholz ostro zareagował na krytykę ze strony Ukrainy

Niemcy zapewniają Ukrainie niezbędną pomoc wojskową, powiedział  kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wywiadzie dla gazety Münchner Merkur.

„Wiele z tego, co mówią w tym kraju, jest po prostu nieprawdziwe. A niektórzy nie doceniają złożoności problemu” – powiedział.

Kanclerz dodał, że jeśli Niemcy dostarczają najbardziej zaawansowane systemy uzbrojenia, takie jak haubice czy systemy przeciwlotnicze, to żołnierze muszą być dobrze wyszkoleni do ich obsługi, inaczej broń ta będzie nieskuteczna, w dodatku do takich systemów potrzebna jest amunicja.

Scholz zauważył, że bardzo się myli każdy, kto myśli, że sprzęt wojskowy można kupić jak samochody w salonach.

„Zdaję sobie sprawę, że muszę znosić krytykę, ale nie dam się odwieść od podążania wyważoną drogą” – podsumował kanclerz.

Władze ukraińskie wielokrotnie zwracały się do krajów zachodnich z prośbą o zorganizowanie transferu broni. Tym samym Kijów wielokrotnie oskarżał Niemcy o zbyt powolne dostarczanie różnego rodzaju broni. Przemawiając na forum w Davos ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że kraj potrzebuje całej broni, o którą prosi, a nie tego, co jest mu dane.

POLECAMY: Niemcy potajemnie zwróciły się do Rosji w sprawie Ukrainy, pisze FP

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KE dopuściła możliwość wystąpienia niedoborów energii w zimie

Kaczyński nieświadomie powiedział prawdę o reformie sądownictwa