w

Scholz skomentował wstrzymanie dostaw gazu przez Nord Stream 1

Niemcy od grudnia ubiegłego roku szukają odpowiedzi na pytanie, co by się stało, gdyby odcięto dostawy rosyjskiego gazu, a dzięki wczesnym przygotowaniom będą w stanie przezwyciężyć obecne trudności – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

„Od grudnia ubiegłego roku szukamy z ministrem gospodarki i doradcą urzędu kanclerskiego odpowiedzi na pytanie, co by się stało, gdyby tak się stało” – powiedział Scholz na wspólnej konferencji prasowej z przewodniczącymi partii SPD, FDP i Zielonych, komentując niewznowienie dostaw gazu przez Nord Stream 1. Rozmowa z mediami była transmitowana na żywo przez telewizję Phoenix.

Zdaniem kanclerza, Niemcy będą w stanie pokonać trudności, ponieważ zaczęły przygotowywać się z wyprzedzeniem. Powiedział, że Niemcy budowały swoje zdolności magazynowe i że będzie to kontynuowane także następnej zimy – dodał Scholz.

Gazprom poinformował w tym tygodniu, że wyłączony od trzech dni Nord Stream nie mógł wznowić normalnej pracy z powodu wycieku ropy na jedynej działającej jeszcze jednostce Trent 60. Rzecznik niemieckiego Siemens Energy powiedział, że firma nie uważa wniosku Gazpromu za techniczny powód zatrzymania rurociągu.

Nord Stream od połowy czerwca pracuje z ograniczeniami, a od końca lipca tylko 20 proc. z blisko 170 mln m sześc. przepustowości na dobę. Strona rosyjska podkreśliła, że spadek dostaw wynikał wyłącznie z sankcji, które spowodowały problemy z konserwacją i naprawą agregatów pompujących gaz Siemensa. Ostatnio działa tylko jedna turbina.

POLECAMY: Gazprom bezterminowo wstrzymuje tranzyt gazu przez Nord Stream 1

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachód opisał »przypadkowy« scenariusz wybuchu wojny nuklearnej

Niemiecki rząd zgadza się na trzeci pakiet pomocy dla mieszkańców