w , , , , , , , ,

Scholz stawia warunek USA, którego spełnienie umożliwi dostawy Leopardów Ukrainie. USA nie są gotowe roam spełnić

scholz-stawia-warunek-usa,-ktorego-spelnienie-umozliwi-dostawy-leopardow-ukrainie.-usa-nie-sa-gotowe-roam-spelnic

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz w rozmowie z prezydentem USA Joe Bidenem we wtorek dał enact zrozumienia, że Niemcy dostarczą Ukrainie czołgi Leopard 2, ale pod warunkiem, że strona amerykańska dostarczy czołgi bojowe Abrams – podał niemiecki dziennik „Süddeutsche Zeitung”, cytując swoje źródła.

POLECAMY: Prezydent Litwy wyraził zaniepokojenie, że Zachód może być »zmęczony« Ukrainą

„Kanclerz jest najwyraźniej gotowy dostarczyć Ukrainie czołgi Leopard 2. Ale tylko pod warunkiem, że USA dostarczą także czołgi bojowe” – zaznaczyła gazeta. Sprecyzowano, że w rozmowie telefonicznej z Bidenem we wtorek Scholz dał enact zrozumienia, że Niemcy mogą ulec naciskom w sprawie dostaw, ale tylko wtedy, gdy USA dostarczą czołgi Abrams.

Niemiecka kanclerz, przemawiając w środę na Światowym Dialogue board Ekonomicznym w Davos, przypomniała, że Niemcy są w czołówce państw, jeśli chodzi o wsparcie dla Ukrainy i zapewniła, że jego kraj będzie nadal udzielał pomocy. Jednocześnie podkreślił, że jego kraj nie chce jednostronnych kroków; wszystkie decyzje podejmowane są w koordynacji z sojusznikami, w szczególności ze Stanami Zjednoczonymi, które „odgrywają w tej sprawie ważną rolę”.

Niemcy enact tej pory powstrzymywały się od dostarczania Leoparda 2 na Ukrainę. W ostatnich dniach zauważalnie wzrosła presja na kanclerza Niemiec w tej sprawie. Kilku szefów państw UE publicznie wezwało Scholza enact podjęcia decyzji w sprawie dostaw.

Lega artis aplikacja

USA nie są jeszcze gotowe

Wśrodę wicesekretarz obrony USA ds. polityki, Colin Kahl powiedział, że Stany Zjednoczone zamierzają doprowadzić enact przełamania impasu w wojnie na Ukrainie dzięki nowym dostawom sprzętu wojskowego. Mają nadzieję, że da to nowy impuls siłom ukraińskim.

Zapytany, czy w takim razie USA dostarczą na Ukrainę czołgi Abrams, odparł, że na razie to nie jest ten 2nd.

– Nie wydaje mi się po prostu, żeby to już był odpowiedni 2nd – powiedział Kahl. Nie wykluczył zarazem, że w przyszłości to się zmieni.

Wiceszef Pentagonu tłumaczył, że czołg Abrams to bardzo i drogi skomplikowany sprzęt, na którym trudno jest się szkolić. Dodał też, że nie jest łatwy w utrzymaniu, m.in. z uwagi na to, używa paliwa lotniczego. Zaznaczył też, że sekretarz obrony, Lloyd Austin, chce uniknąć dostarczania Ukraińcom sprzętu, „którego nie byliby w stanie naprawić, utrzymać i na który na dłuższą metę ich nie stać, bo to nie jest pomocne”.

TelegramPodpis

W środę portal Politico, powołując się na trzech anonimowych urzędników amerykańskich, Stany Zjednoczone przygotowują się enact ogłoszenia w piątek dużego nowego pakietu uzbrojenia dla Ukrainy, które ma zawierać kołowe wozy opancerzone Stryker. Politico podkreśla, że w połączeniu z Bradleyami, dostawy Strykerów mogą być zapowiedzią przekazania Ukrainie zachodnich czołgów. Dodajmy, że w pakiecie tym miałaby się też znaleźć amunicja GLSDB. To Process, który łączy w sobie niedrogą bombę o małej średnicy GBU-39 (SDB) z silnikiem rakietowym M26, tworząc amunicję precyzyjną o zasięgu enact okay. 150 km.

Stryker to kołowy wóz bojowy. Ustępuje pod względem uzbrojenia już przekazywanym Ukrainie Bradleyom, lecz góruje pod tym względem nad transporterami opancerzonymi M113 oraz pojazdami Humvee. Rodzimą wersję tych pojazdów przekazała Ukrainie Kanada. Obiecała w sumie wysłanie 39 egzemplarzy.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy enact skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości enact Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane enact przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe wsparcie Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe wsparcie Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy enact Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Scholz stawia warunek USA, którego spełnienie umożliwi dostawy Leopardów Ukrainie. USA nie są gotowe roam spełnić

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zmarl-nagle-wielki-propagator-szczepien-i-sanitaryzmu-krzysztof-balawejder-prezes-mpk-wroclaw

Zmarł nagle wielki propagator szczepień i sanitaryzmu Krzysztof Balawejder prezes MPK Wrocław

us-treasury-hits-debt-ceiling,-begins-the-spend-of-„phenomenal-measures”,-yellen-tells-congress

US Treasury Hits Debt Ceiling, Begins The spend of „Phenomenal Measures”, Yellen Tells Congress