w

Scholz wykluczył korzystanie z Nord Stream 2 w przypadku pogorszenia sytuacji

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyklucza możliwość uruchomienia gazociągu Nord Stream 2 nawet w przypadku trudnej sytuacji w najbliższych miesiącach – poinformował rzecznik niemieckiego gabinetu Steffen Hebeestreit.

„To, co jest również jasne, to fakt, że stoimy zdecydowanie po stronie Ukrainy, że wspieramy sankcje, które wspólnie przyjęliśmy w Unii Europejskiej i w konsultacjach ze społecznością międzynarodową. Jasne jest również to, że Nord Stream 2 nie jest certyfikowany i nie przechodzi w tej chwili procesu certyfikacji, a zatem nie jest dostępny (do użytku) – powiedział Hebeestrait na poniedziałkowym briefingu.

Zapytany, czy kanclerz wyklucza wykorzystanie gazociągu jesienią i zimą, gdyby sytuacja w zakresie dostaw gazu stała się trudniejsza, Hebeestrait odpowiedział twierdząco. „Tak, on to wyklucza” – stwierdził.

Hebeestrait zgodził się jednak, że okres jesienno-zimowy będzie dla Niemiec trudny, ale rząd podjął niezbędne działania.

„Jest jasne, że przed nami trudne miesiące, że zmniejszone dostawy z Rosji do Niemiec stanowią wyzwanie, podjęliśmy liczne działania” – powiedział rzecznik rządu.

Odpowiedział też na rejteradę reportera, czy w gabinecie widać spadek poparcia dla polityki sankcji.

„Krótka odpowiedź brzmi: nie, nie widzimy niedoboru ani spadku poparcia dla tych środków” – powiedział Hebeestreit.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Królowa Elżbieta II przerwie »wakacje«, by spotkać się z nowym premierem Wielkiej Brytanii

UE zgłosiła niebezpieczne zanieczyszczenia w gazie dostarczanym z Wielkiej Brytanii