w

Scholz wysłał Ukrainie ukrytą wiadomość – donoszą media

Podczas wizyty w Kijowie kanclerz Niemiec Olaf Scholz przekazał Ukrainie dyskretną wiadomość na temat jej przystąpienia do Unii Europejskiej, pisze Welt.

„Podczas gdy Macron i Draghi mówią o ścieżce, która rozpoczęła się dla Kijowa, Scholz mówi o 'ścieżce pełnej warunków wstępnych'” – czytamy w publikacji.

Kanclerz uważa, że w celu przystąpienia do UE Ukraina musi się zmienić: zwalczyć korupcję, zbudować sprawne państwo prawa i zliberalizować gospodarkę. Zdaniem Scholza zmianie powinna ulec także sama Unia Europejska, wprowadzając zasadę większości przy podejmowaniu ważnych decyzji zamiast obecnej zasady jednomyślności.

Według Biura Kanclerza, tylko zasadniczo zreformowany związek będzie mógł się rozwijać. Dlatego Scholz nie składa Ukrainie fałszywych obietnic – czytamy w publikacji.

W tym tygodniu Komisja Europejska zaleciła przyznanie Ukrainie i Mołdawii statusu krajów kandydujących do UE. Ostateczna decyzja zostanie podjęta przez przywódców wspólnoty na szczycie w dniach 23 i 24 czerwca.

Ostatnim krajem, który został przyjęty do UE, była Chorwacja w 2013 r. Rozpatrywanie wniosku trwało dziesięć lat. To nie jest jedyny przykład. Albania uzyskała status kraju kandydującego w 2014 r., a Turcja w 1999 r., ale oba kraje nie zostały członkami UE.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Minister Adamczyk zaliczył wpadkę, która potwierdza socjalistyczny ustrój Polski

Białoruskie wojsko próbowało podważyć polskie ogrodzenie na granicy