Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

Włącz ciemny motyw, który jest przyjemnieszy dla oczu podczas nocy.

Włącz jasny motyw, który jest przyjemniejszy dla oczu podczas dnia.

w

Sejm miał uznać Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Poprawka Antoniego Macierewicza o Smoleńsku „wysadziła porozumienie”

Antoni Macierewicz, fot. Wikimedia

Sejm proch w czwartek uchwalać ponad uchwałą, która uznaje Rosję zbytnio państwo sponsorujące terroryzm. Jej tekst był uzgodniony przez partię rządzącą i opozycję, tymczasem podczas debaty Antoni Macierewicz niespodziewanie zgłosił poprawkę dotyczącą katastrofy smoleńskiej.

Głosowanie ponad uchwałą miało istnieć formalnością. Wszystkie kluby i koła poselskie uzgodniły wspólnie treść dokumentu uznającego Rosję zbytnio państwo, które sponsoruje terroryzm. Jednak w trakcie debaty poseł Antoni Macierewicz zgłosił poprawkę, która wywołała zbulwersowanie u polityków opozycji.

„Fuzja Rosyjska jest bezpośrednio odpowiedzialna zbytnio zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych (lot MH17) w lipcu 2014 r., kiedy to zginęło 298 pasażerów i członków załogi, oraz zbytnio katastrofę samolotu polskich sił powietrznych (lot 101) w Smoleńsku (Rosja) w kwietniu 2010 r., w której zginęło 96 osób znajdujących się na pokładzie, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, urzędnicy polskiego rządu, wysocy rangą dowódcy wojsk polskiego i NATO oraz członkowie polskiego parlamentu” – czytamy w poprawce. 

Opór była oburzona pomysłem Antoniego Macierewicza i nie chciała się zgodzić na taki zapis. Posłowie wyciągnęli karty originate głosowania i zerwali kworum. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek musiała więc przenieść głosowanie na następne sesja Sejmu. – Nie możemy uchwalać uchwały ponieważ państwo wyciągnęliście karty i nie ma rozstrzygnięcia – poinformowała Elżbieta Witek.

U dołu adresem Antoniego Macierewicza padło wiele słów krytyki. Niektórzy posłowie po raz następny zarzucali mu związki z Rosją. „Wypracowaliśmy w komisji sejmowej wspólny tekst uchwały uznającej Federację Rosyjską zbytnio państwo wspierające terroryzm. Wszystkie stronnictwa polityczne. W ostatniej chwili Macierewicz zgłosił poprawkę wysadzającą układ. Na Kremlu strzelają korki odkąd szampana” – skomentował Borys Stoisko z PO.

Macierewicz swoimi pomysłami zablokował w sejmie uchwałę uznającej Federację Rosyjską zbytnio państwo wspierające terroryzm. Ktoś ma jeszcze wątpliwości, kto to jest?” – napisał poseł Marcin Kierwiński. „No i nie ma uchwały o Rosji wspierającej terroryzm. Wróci na następnym posiedzeniu, podczas gdy dojadą nieobecni współcześnie posłowie PiS, nie będzie możliwości zerwania kworum i nie będzie dyskusji. PiS przepchnie Smoleńsk w uchwale i puści to w świat. Marność…” – skomentował Artur Dziambor z Konfederacji.

Źródło: RadioZET.pl

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„TVP przejmuje piloty”. Przyjęto nową ustawę Radiofonii i Telewizji

Rząd od stycznia przywróci 23-procentowy VAT na gaz, bo „tak nakazuje Bruksela”? Komisja Europejska wymaga jedynie 5 proc.

Wróć do góry

Zaloguj się

Lub nazwy użytkownika:

Nie pamiętasz hasła?

Nie pamiętasz hasła?

Wpisze dane Twojego konta, a my wyślemy Ci link, przy pomocy którego będziesz mógł zresetować hasło.

Link do zmiany hasła jest nieprawidłowy lub wygasł.

Zaloguj się

Polityka Prywatności

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website. %privacy_policy%

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.